ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Палестинці нападають на свої сили безпеки через рейди ізраїльських військових

Велика Епоха
Стіна з написом арабською мовою в таборі біженців Дженін на окупованому Західному березі, Дженін, неділя, 13 серпня 2023 р. (AP Photo/Nasser Nasser)

Минулого місяця, після найбільшого за останні роки рейду ізраїльських військових у табір палестинських біженців на окупованому Західному березі річки Йордан, палестинці обрушили свій гнів на власні сили безпеки.

Вони відкрили вогонь із вогнепальної зброї, закидали будівлі палестинських служб безпеки бомбами і трубами, висловлюючи свій гнів з приводу нездатності Палестинської адміністрації захистити їх від руйнівного рейду 3 липня і тривалого та глибоко непопулярного союзу з Ізраїлем у сфері безпеки, пише AP News.

Прагнучи повернути довіру до себе під час затишшя ізраїльських військових рейдів, палестинська поліція активізувала кампанію з наведення ладу в місті Дженін, яке тривалий час було оплотом злочинності і примикало до мілітаризованого табору біженців.

Однак зусилля поліції з вилучення автомобілів, готівки та наркотиків виявили і межі її можливостей. Не маючи можливості захистити своє населення від нападів радикальних єврейських поселенців і майже щоденних рейдів ізраїльських військових по всьому Західному березі, палестинські сили безпеки заявляють, що правоохоронна система перебуває на межі краху.

За даними агентства Ассошіейтед Прес, у 2023 р. на Західному березі річки Йордан від ізраїльського вогню загинули майже 180 палестинців, майже половина з них були пов'язані з бойовиками. Це найвищий показник за останні два десятиліття. Унаслідок нападів палестинців на ізраїльтян цього року загинуло 27 осіб.

Минулого місяця на похоронах загиблих під час рейду натовп вигукував образи на адресу високопоставлених представників правлячої партії ФАТХ і проганяв їх із табору. Вони скандували "Колабораціоністи!", маючи на увазі координацію дій палестинських спецслужб з Ізраїлем.

"Це була природна, колективна реакція, щоб сказати: "Прокиньтеся. Ваша робота полягає в тому, щоб захищати й оберігати нас тут, а ви не впоралися", — каже 51-річний Нідаль Нагнахейех, голова комітету, що займається програмами соціальної підтримки в таборі.

Через тиждень після рейду 87-річний Аббас уперше за десять років відвідав табір, щоб висловити солідарність. Палестинські сили безпеки почали відновлювати свою присутність у Дженіні, намагаючись показати, що вони можуть наводити порядок без втручання Ізраїлю. Ізраїльська армія скоротила масштаби своїх операцій у таборі, щоб дати їм можливість зробити це, повідомив ізраїльський військовий представник.