ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Російський безпілотний космічний корабель "Луна-25" врізався в Місяць (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Reuters)
(Reuters)

Російський безпілотний космічний корабель "Луна-25" впав на Місяць після того, як вийшов з-під контролю, повідомляють офіційні особи.

Це була перша місія Росії на Місяць за майже 50 років.

Апарат мав стати першим в історії, який здійснить посадку на південному полюсі Місяця, але зазнав невдачі після того, як зіткнувся з проблемами під час переходу на передпосадкову орбіту.

Він мав дослідити частину Місяця, яка, на думку вчених, може містити замерзлу воду і дорогоцінні елементи.

Російська державна космічна корпорація "Роскосмос" повідомила в неділю вранці, що втратила зв'язок з "Луна-25" невдовзі після 14:57 (11:57 за Гринвічем) у суботу.

Попередні висновки показали, що 800-кілограмовий спусковий апарат "припинив своє існування в результаті зіткнення з поверхнею Місяця", — йдеться в заяві.

У повідомленні сказано, що спеціальна комісія вивчить причини невдачі місії.

Втрата "Луны-25" є ударом для Роскосмосу. Цивільна космічна програма Росії вже кілька років перебуває в занепаді, оскільки державне фінансування все більше спрямовується на військову сферу.

Росія змагалася польотом до південного полюса Місяця з Індією, чий космічний апарат "Чандраян-3" має приземлитися там найближчими днями і відправити марсохід для дослідження скель і кратерів, збору даних і зображень, які потім будуть відправлені на Землю.