ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Чотирьох заарештовано за підпал під час лісових пожеж в Албанії (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Reuters)
(Reuters)

Албанська поліція заявила в суботу (19 серпня), що заарештувала чотирьох осіб за останні 24 години за підпали, в час, коли солдати і пожежники боролися з розповсюдженням лісової пожежі в туристичному південному прибережному районі країни.

Багато фермерів в Албанії підпалюють оброблені поля, щоб очистити їх від стерні, бур'янів і відходів перед посівом нового врожаю. У липні в країні було виявлено і звинувачено чотирнадцять осіб, які влаштували лісові пожежі.

Двох фермерів заарештовано за розпалювання пожежі поблизу Кепаро. За даними поліції, вогонь спалив десятки гектарів і поставив під загрозу будинки та плантації оливкових дерев.

Поліція оприлюднила відеозапис, зроблений безпілотником, на якому видно, як двоє поліцейських біжать за одним із чоловіків на пагорбі, перш ніж заарештувати його.

Поліція повідомила, що двоє інших людей у східному місті Ельбасан також були заарештовані після того, як вони підпалили свою землю, але вогонь незабаром вийшов з-під контролю, охопивши значну територію.

Міністерство оборони Албанії повідомило, що за перші два тижні серпня було зафіксовано 95 пожеж, порівняно з 201 пожежею в червні і липні.

Армія країни повідомила, що 40 солдатів були відправлені на допомогу місцевій владі в боротьбі з вогнем. Солдатів забезпечили лопатами і засобами для перенесення води на спинах на пагорбах.

Поліція повідомила, що двоє людей у східному місті Ельбасан були заарештовані за підпал своєї землі після того, як вогонь вийшов з-під контролю і поширився на інші райони.

Поліція звернулася до громадян із закликом "за жодних обставин не розпалювати вогонь, оскільки це є злочином і карається законом".