ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Північна Корея прочинила кордони, відправивши спортивну делегацію на змагання з тхеквондо (ВІДЕО)

Велика Епоха
Північнокорейські спортсмени та офіційні особи прослідували через Пекін, ставши, вочевидь, першою делегацією, що вирушила за кордон відтоді, як на початку 2020 р. країна закрила свої кордони у зв'язку з початком КОВІД-19. (Youtube/скриншот)

Північна Корея, схоже, вперше відкрила свої кордони після того, як їх було закрито на початку 2020 року у зв'язку з пандемією COVID-19. Країна відправила через Пекін на міжнародні змагання велику групу спортсменів та офіційних осіб, які займаються тхеквондо.

Група з приблизно 80 чоловіків і жінок у білих спортивних костюмах із північнокорейським прапором на передній панелі перебувала в залі вильоту міжнародного аеропорту Пекіна. За наявними даними, вони прибули в середу або четвер.

За повідомленнями японських і південнокорейських ЗМІ, група мала вилетіти рейсом авіакомпанії Air Astana в Казахстан для участі в чемпіонаті світу Міжнародної федерації таеквон-до. Змагання проходять в Астані з 30 серпня.

Обмежені раніше, міжнародні поїздки практично повністю припинилися, коли країна закрила свої кордони, щоб запобігти поширенню вірусу COVID-19. Наскільки сильно північнокорейці постраждали від цього захворювання, невідомо.

У четвер агентство розвідки Південної Кореї повідомило, що Північна Корея готується до подальшого поступового відкриття кордону в рамках зусиль із пожвавлення своєї економіки, яка переживає труднощі.

Національна розвідувальна служба Південної Кореї повідомила законодавцям на брифінгу за зачиненими дверима, що у 2020-2022 рр. економіка Північної Кореї скорочувалася щороку, а її валовий внутрішній продукт торік був на 12% меншим, ніж у 2016 році.