ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Російські спортсмени можуть взяти участь у змаганнях в Азії: МОК

Велика Епоха
Олімпійські кільця перед Олімпійським будинком, штаб-квартирою Міжнародного олімпійського комітету (МОК), на відкритті засідання виконавчої ради Міжнародного олімпійського комітету (МОК) в Лозанні, Швейцарія, 8 вересня 2022 року. (Laurent Gillieron/Reuters)

Російські та білоруські спортсмени можуть взяти участь в азіатських змаганнях, а Міжнародний олімпійський комітет розглядає варіанти їхнього повернення на міжнародні змагання.

У середу МОК повідомив, що Олімпійська рада Азії запропонувала російським і білоруським спортсменам можливість брати участь у змаганнях в Азії.

У заяві МОК йдеться, що він "вітає і цінує пропозицію Олімпійської ради Азії надати цим (російським і білоруським) спортсменам доступ до азіатських змагань".

Це потенційно може також включати олімпійські відбіркові змагання, оскільки російські та білоруські спортсмени не можуть змагатися в Європі через різні обмеження і заборони, а також протистояння, спричинене вторгненням Росії в Україну.

МОК прагне включити російських і білоруських спортсменів до числа нейтральних учасників Олімпіади 2024 року в Парижі, що означатиме участь у змаганнях під олімпійським прапором, але поки що незрозуміло, чи зможуть вони пройти кваліфікацію і як саме.

Деякі національні олімпійські комітети, в тому числі олімпійські важковаговики США, підтримали можливе повернення цих спортсменів під нейтральним прапором.

Після консультацій із зацікавленими сторонами МОК заявив, що "жоден спортсмен не повинен бути відсторонений від змагань лише через свій паспорт".

Необхідно додатково вивчити можливість їхнього повернення до змагань "на суворих умовах", йдеться в заяві.

Ці умови включатимуть відмову від активної підтримки війни в Україні та суворе допінг-тестування.

"Переважна більшість на кожній з консультаційних зустрічей (з олімпійськими зацікавленими сторонами) просили МОК продовжити вивчення вищезгаданої концепції шляхом двосторонніх консультацій, при цьому кожна міжнародна федерація повинна бути єдиним органом, відповідальним за свої міжнародні змагання", — йдеться в заяві.

Після вторгнення Росії в Україну в лютому багато спортивних організацій перенесли змагання і відсторонили російські команди або спортсменів, а спонсори розірвали контракти на знак протесту проти війни.

МОК рекомендував скасувати або перенести заходи в Росії, а російським і білоруським спортсменам не брати участь у змаганнях або виступати під нейтральним прапором.

Відбіркові змагання на Олімпіаду в Парижі в деяких видах спорту вже розпочалися, а багато інших відбудуться протягом року.

Загалом до програми Олімпіади 2024 року включено 32 види спорту, в яких близько 10 500 спортсменів відбиратимуться на сотнях континентальних і міжнародних змагань.

За матеріалами The Epoch Times USA