ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Один із найкращих хокеїстів Росії відправлений Путіним за Полярне коло після відмови йти в армію

Велика Епоха
Іван Федотов (reddit.com)

Російського хокеїста Івана Федотова, який мав грати в Національній хокейній лізі США (НХЛ), було затримано в Росії за звинуваченням в ухиленні від призову та відправлено на військову службу до Арктики, повідомили державні ЗМІ в неділю.

25-річного Федотова було затримано в п'ятницю в Санкт-Петербурзі на запит військової прокуратури, повідомляє міський новинний сайт Фонтанка.ру.

За повідомленнями, його госпіталізували після того, як він захворів, за словами його адвоката, на гастрит, спричинений стресом.

"За повідомленнями, Івана відправили з лікарні до Північноморська на ніч, — сказав адвокат Олексій Пономарьов сайту sports.ru в неділю.

Місто Північноморськ із населенням 50 000 осіб розташоване на Кольському півострові біля Північного полярного кола та є адміністративною базою Північного флоту ВМФ Росії.

"Іван Федотов вже перебуває у Північноморську на військовій службі", — повідомило пізніше того ж дня державне інформаційне агентство ТАРС із посиланням на неназване джерело в органах безпеки.

"Він проходитиме військову підготовку в одній із військових частин на Новій Землі [архіпелаг] у Північному Льодовитому океані", — додали вони.

Кремль намагається применшити занепокоєння щодо Федотова як усередині, так і за межами Росії.

"У нашому законодавстві є військовий обов'язок. Тому будь-які емоційні коментарі щодо цього абсолютно недоречні", — заявив у понеділок прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.

Федотов підписав контракт новачка з "Філадельфією Флаєр" у травні. Його контракт із ЦСКА, Центральним спортивним клубом Росії, закінчився 30 квітня.

Російська Континентальна хокейна ліга (КХЛ), схоже, видалила дату контракту Федотова зі свого сайту, який, як і раніше, доступний в архівній версії. Але представник ЦСКА заявив агентству Reuters у п'ятницю, що Федотов "не був пов'язаний з контрактними зобов'язаннями з нашим клубом".

У минулому ЦСКА був пов'язаний із радянською армією, тому його гравці вважалися військовослужбовцями, які підлягали призову. Крім того, ухилення від військової служби карається позбавленням волі на строк до семи років.