ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Туреччина у червні 760 разів порушила повітряний простір Греції, звинувачуючи Афіни

Велика Епоха
(Getty Images)

Турецькі винищувачі та безпілотники незаконно вдиралися у повітряний простір Греції 760 разів минулого місяця, заявив у суботу начальник штабу грецької армії, повідомляє Tylaz.

Дев'ять разів турецькі безпілотники пролітали над грецькими островами, і 17 разів вони імітували атаки або брали участь у повітряних боях на малій дистанції.

З початку року по сьогодні грецька влада зафіксувала майже 4 000 подібних порушень суверенітету країни.

Європейський Союз, членом якого є Греція, на відміну від Туреччини, неодноразово засуджував такі інциденти.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що зустріч із прем'єр-міністром Греції Кіріакосом Міцотакісом "неможлива", якщо він "сам не захоче", повідомили у п'ятницю турецькі ЗМІ.

Напруженість у відносинах між Грецією та Туреччиною, що зберігалася протягом останніх трьох років, останнім часом знову зросла — уряди двох країн сперечаються через острови в Егейському морі, морські кордони, вуглеводневі ресурси в Середземному морі та Кіпрі.

Раніше Ердоган заявив, що Міцотакіс "більше для нього не існує" після того, як грецький прем'єр пролобіював відмову уряду США від продажу туркам літаків F-16. Лідери двох країн звинувачують один одного у порушенні повітряного та морського простору.

"Я дозволив йому подумати про це. Поки він не одужає, зустрічі не буде", — сказав Ердоган журналістам після повернення з саміту НАТО в Мадриді.

Зі свого боку Міцотакіс заявив, що Греція відкрита для діалогу з Туреччиною, але повторив, що не вступатиме в «діалог особистих зіткнень» з Ердоганом.