ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Індія вводить 40% експортне мито на цибулю, щоб стримати зростання цін (ВІДЕО)

Велика Епоха
Фермери чекають на аукціон цибулі на ринку Ласалгаон в районі Нашик у західному штаті Махараштра, Індія, 19 грудня 2018 року. Фотографія зроблена 19 грудня 2018 року. (INDIA-ELECTION/ONIONS REUTERS/Rajendra Jadhav/File photo)

Індія негайно введе 40% експортне мито на цибулю до 31 грудня в спробі поліпшити доступність овочу на внутрішньому ринку, йдеться в повідомленні міністерства фінансів, опублікованому в суботу.

Мито, введене найбільшим світовим експортером цибулі, допоможе Нью-Делі знизити місцеві ціни напередодні ключових виборів в штатах в кінці цього року, але змусить азійських покупців викласти більше, оскільки інші регіональні експортери мають обмежені поставки.

"Експортне мито зробить індійську цибулю дорожчою за цибулю з Пакистану, Китаю та Єгипту. Це, природно, призведе до зниження експорту і сприятиме зниженню місцевих цін", — сказав Аджит Шах, експортер з Мумбай.

Середня оптова ціна на цибулю на ключових ринках підскочила майже на 20% з липня по серпень, до 2400 рупій ($28,87) за 100 кг через побоювання, що нестабільні опади призведуть до зниження врожайності.

В Індії очікується найсухіший серпень за більш ніж століття, причому мізерні опади, ймовірно, збережуться на значних територіях, частково через погодні умови Ель-Ніньйо, повідомили Reuters у п'ятницю два чиновники метеорологічного департаменту.

"Цибуля, зібрана протягом літніх місяців, швидко гниє, а нові поставки затримуються. Ця ситуація спонукала уряд вжити запобіжних заходів", — сказав інший експортер з Мумбая.

Індійський експорт цибулі в першій половині 2023 року підскочив на 63% порівняно з минулим роком до 1,46 млн тонн.

Такі країни, як Бангладеш, Непал, Малайзія, Об'єднані Арабські Емірати та Шрі-Ланка покладаються на індійські поставки.

Цибуля використовується як основа для традиційних страв в Азії, таких як бір'яні в Пакистані та Індії, белакан в Малайзії та рибне каррі в Бангладеш.

"Індійське мито спонукатиме Китай і Пакистан підвищити ціни, оскільки вони мають обмежений надлишок для експорту", — сказав другий експортер.

Річна роздрібна інфляція в Індії в липні зросла до найвищого рівня за останні 15 місяців, оскільки ціни на овочі та зернові злетіли до небес, що змусило уряд вжити заходів для зниження цін.

Минулого місяця Індія здивувала покупців, запровадивши заборону на продаж широко вживаного білого рису, який не належить до сорту басматі, щоб стримати зростання цін.