ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Викрадену вазу епохи Мін виявили під час поліцейської операції в лондонському готелі

Велика Епоха
Китайська ваза, датована періодом Юнле династії Мін, на фото, опублікованому столичною поліцією 19 серпня 2023 р. (Metropolitan Police via AP)

За даними британської поліції, проведена в лондонському готелі операція допомогла владі повернути китайську вазу XV століття вартістю близько 2 млн фунтів стерлінгів (2,5 млн дол. США) і розкрити злочинне угруповання, яке, імовірно, викрало цей артефакт зі швейцарського музею.

Ваза, що належить до періоду Юнле династії Мін, була одним із трьох експонатів, викрадених із Музею далекосхідного мистецтва в Женеві 2019 року.

Столична поліція зробила цю заяву після того, як у п'ятницю лондонський суд визнав двох чоловіків винними за звинуваченнями, пов'язаними зі спробою банди продати вазу. Третій чоловік визнав себе винним за аналогічними звинуваченнями на початку цього року, а двоє інших чоловіків, заарештованих у Лондоні, очікують суду в Швейцарії за їхню ймовірну роль у пограбуванні. Усі п'ятеро — жителі південно-східної частини Лондона, пише AP News.

Лондонська поліція заявила, що співпрацювала зі швейцарською владою в розслідуванні після того, як аукціонний дім попередив їх про те, що хтось надіслав їм електронного листа з проханням оцінити вартість вкраденої вази.

Співробітники, які працювали під прикриттям, запропонували купити вазу за 450 тис. фунтів стерлінгів (573 тис. дол. США) і домовилися про купівлю в одному з центральних готелів Лондона, де і було заарештовано першого підозрюваного.

Поліція оголосила винагороду в розмірі 10 000 фунтів стерлінгів (12 734 дол. США) за інформацію, яка допоможе знайти кубок для вина в стилі "дукай" з прикрасами у вигляді курки, також викрадений з женевського музею. Чашу вартістю 80 000 фунтів стерлінгів (101 872 дол. США) повернули до музею після продажу на аукціоні в Гонконзі 2019 року.

Прибутковий ринок крадених предметів китайської старовини останніми роками призвів до кількох гучних крадіжок, зокрема крадіжок із британських музеїв та аукціонних будинків у 2012 році, унаслідок яких було викрадено нефритові чаші, статуетки та інші предмети.