ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Нігерська хунта зупинила запис добровольців, заявивши про занадто велику кількість охочих (ВІДЕО)

Велика Епоха
Тисячі молодих нігерійців збираються на заклик записатися в невійськові добровольці для підтримки хунти в столиці Ніамее, Нігер, 19 серпня 2023 року. (REUTERS/Mahamadou Hamidou)

Прихильники нігерійської хунти були змушені в суботу припинити перепис людей, готових добровільно взяти участь у невійськових операціях із захисту від можливої інтервенції західноафриканських держав, заявивши, що кількість тих, хто прийшов, перевищила їхні можливості.

Тисячі молодих людей зібралися біля стадіону в столиці країни Ніамеї за кілька годин до запланованого часу початку заходу, що свідчить про сильну підтримку хунти, яка не піддається міжнародному тиску і вимагає відставки після повалення 26 липня президента Мохамеда Базума.

"Ми ніколи не думали, що зможемо мобілізувати (таку кількість людей)". "Тому сьогодні нам дуже важко виконувати цю роботу. Саме це змусило нас зупинити цей перепис", — сказав один з організаторів ініціативи, що отримала назву "Мобілізація молоді за Вітчизну", після того, як натовп розійшовся.

Організатори акції в Ніамеї заявили, що вони не мають наміру записувати добровольців до армії, а скоріше збирають список людей, готових надати свої цивільні навички в разі нападу ЕКОВАС.

Однак багато хто з присутніх на стадіоні, схоже, були не проти повоювати.

У суботу в Ніамей прилетіла делегація ЕКОВАС для проведення переговорів з хунтою, що свідчить про те, що зусилля з мирного врегулювання протистояння все ще тривають.

Рівень підтримки хунти в Нігері важко оцінити, але на попередньому мітингу на стадіоні 11 серпня були присутні тисячі людей.

У суботу на стадіоні 35-річний Кадер Халіу сказав, що патріотизм — не єдина мотивація для тих, хто хоче допомогти хунті.

"Більшість молодих людей, які прийшли, — безробітні. Реєстрація — це благословення для нас, враховуючи бездіяльність і відсутність роботи", — сказав він.