ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ураган "Гіларі" рухається до півострова Баха-Каліфорнія та південного заходу США (ВІДЕО)

Велика Епоха
Запобіжні стрічки на пляжі Ель Медано, в Кабо Сан Лукас, Мексика, 19 серпня 2023 року. (REUTERS/Monserrat Zavala)

Ураган "Гіларі" в неділю попрямував до мексиканського півострова Баха-Каліфорнія, обрушивши на регіон проливні дощі. Прогнози попереджають про небезпечні повені на півострові та на південному заході США.

Одна людина загинула в штаті Баха-Каліфорнія-Сур, коли сім'ю з п'яти осіб віднесло в море під час переходу через потік, повідомив мексиканський чиновник.

За даними Національного центру ураганів США (NHC), на початку неділі швидкість максимального стійкого вітру сягала 140 км/год.

За прогнозами, "Гіларі" ослабне, але, найімовірніше, залишиться ураганом, поки проходитиме поблизу півострова Баха-Каліфорнія та перетвориться на тропічний шторм, перш ніж досягне південної Каліфорнії.

Штормові нагони (коли океан виштовхується вглиб материка) можуть спричинити прибережні повені в деяких районах. Ураган несе сильні дощі, які можуть спричинити катастрофічні повені.

У суботу президент США Джо Байден отримав брифінг від старших співробітників про підготовку до урагану.

На півострові Баха Каліфорнія до понеділка було скасовано заняття в школах та інші неосновні заходи, а влада другого за величиною міста Мексики Тіхуани закликала людей, які перебувають у зонах підвищеного ризику, перебратися до тимчасових притулків.

У соціальних мережах з'явилися знімки, на яких видно, як у прибережному місті Санта-Росалія на сході півострова Баха Каліфорнія вода обрушується на колишню дорогу і змітає дерева.

За даними сайту FlightAware, майже 200 рейсів, запланованих на неділю в міжнародному аеропорту Сан-Дієго, було скасовано. Також скасували 184 рейси, заплановані на понеділок.

У Каліфорнії бейсбольні клуби "Доджерс" і "Енджелс" із Лос-Анджелеса перенесли недільні ігри на суботу, перетворивши їх на подвійні матчі. Футбольні команди міста, Los Angeles FC і LA Galaxy, перенесли свої недільні матчі через загрозу сильних дощів і повеней.