ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай оштрафував американську фірму на $1,5 млн за "несанкціоновану" роботу (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Американська компанія стала заручницею відносин між Китаєм і США. Пекін оштрафував Mintz на півтора мільйона доларів. Це один із недавніх випадків переслідування іноземних компаній під гаслом захисту національної безпеки. У березні в Пекіні також було закрито офіс цієї компанії, а п'ятьох її співробітників затримала поліція.

Кілька джерел повідомили раніше цього року, що компанія Mintz розслідувала можливе використання примусової праці в ланцюгах поставок, пов'язаних із Сіньцзяном, за кілька днів до репресій Пекіна.

Штраф на Mintz було накладено Пекінським муніципальним бюро статистики, яке в рішенні від 5 липня заявило, що Mintz проводив "статистичні дослідження, пов'язані з іноземними державами", без запиту і отримання дозволів.

У заяві від 14 липня Пекін стверджує, що компанія Mintz без дозволу займалася статистичними дослідженнями, пов'язаними з іноземним бізнесом. За це її й оштрафували. Якими саме дослідженнями не уточнюється.

Mintz — компанія з комплексної юридичної оцінки, що перевіряє біографії нових співробітників та збирає інформацію для ділових партнерів. Компанія не відповіла на запит про коментар. Проте раніше вона заявляла, що її діяльність у Китаї є прозорою та законною. Mintz має 60 днів щоби подати апеляцію та шість місяців на подання адміністративного позову.

Поки Вашингтон посилює санкції проти китайської промисловості, американські компанії, такі як Mintz, стають мішенню для Пекіна в його боротьбі зі шпигунством. З квітня до травня китайська поліція провела обшуки у двох інших американських консалтингових фірмах Capvision та Bain and Company.

Минулого місяця влада розширила закони щодо боротьби зі шпигунством у сфері обміну інформацією. Це стривожило іноземних інвесторів. На їхню думку, це підриває інвестиційну довіру до другої економіки світу.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Yutube:

Підписуйтесь на наш канал на Yutube