ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Японські ресторани в Гонконзі готуються до заборони на морепродукти з Фукусіми (ВІДЕО)

Велика Епоха
(File Photo)

Власники японських ресторанів у Гонконзі борються із загрозою заборони на імпорт морепродуктів з 10 японських префектур через плани Токіо скинути очищену воду зі зруйнованої АЕС у Фукусімі в море з 24 серпня.

Гонконг є другим за величиною ринком Японії після континентального Китаю для експорту сільськогосподарської та рибної продукції.

42-річний Халрі Ю, власник японського ресторану Hassun, каже, що понад 90 відсотків морепродуктів, що відправляються до Гонконгу, збираються в Токіо. "Якщо уряд заборонить імпорт через Токіо, я думаю, що всі суші-ресторани в Гонконзі опиняться в біді. З Осаки надходять певні поставки морепродуктів, але їхній асортимент обмежений".

Ю очікує, що його ресторан втратить до 40 відсотків прибутку через заборону, і каже, що намагатиметься врятувати бізнес, додавши до меню більше м'яса.

"М'ясо стане основною темою меню. Ми почнемо додавати в меню шашлик і смажену їжу, чого раніше ніколи не було, щоб зберегти бізнес".

Уряд САР заявив, що призупинить експорт з Фукусіми і дев'яти інших префектур, якщо Японія продовжить реалізацію плану, який включає живі, заморожені, охолоджені, сушені водні продукти, морську сіль і водорості з Токіо, Чіби і Сайтама тощо.

30-річна менеджер з реклами Хільда Лі каже, що їй подобається їсти японські морепродукти, і вона обідає в японських ресторанах два-три рази на місяць.

"Я трохи хвилююся. Але я все одно вирішу їсти їх. Уряд Гонконгу повинен мати дуже суворий контроль над імпортом морепродуктів, — каже Лі. "Вони проведуть багато тестувань і заборонять ті, які вважатимуться проблемними".

Деякі покупці залишаються обережними. 30-річний Діно Люн, рятувальник, який обідає в японському ресторані в гонконзькому районі Ван Чай, сказав, що замість цього він буде їсти страви інших кухонь.

"Я боюся, — сказав Люн. "Я намагатимусь споживати менше, але японська їжа дуже смачна".

Японія звернулася до влади Гонконгу з проханням не посилювати обмеження на імпорт продовольства. У 2022 році Японія експортувала до Гонконгу рибної продукції на 75,5 мільярда єн (536 мільйонів доларів), згідно з державною статистикою.