ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

F-16 будуть готові до бою в Україні лише через кілька років, вважає генерал Джеймс Хекер (ВІДЕО)

Велика Епоха
(AP News)

Президент України Володимир Зеленський у понеділок подякував данським законодавцям за допомогу його країні в протистоянні російському вторгненню. Данія і Нідерланди оголосили, що нададуть Києву бойові літаки F-16, які можуть бути поставлені приблизно наприкінці цього року.

Зеленський повідомив у Telegram, що Україна отримає 42 винищувачі. Данія пообіцяла надати 19 літаків F-16, які можуть бути поставлені приблизно наприкінці року, коли завершиться навчання пілотів, яке триватиме від чотирьох до шести місяців.

Однак підготовка українських ескадрилій до бойових дій може зайняти набагато більше часу.

Генерал Джеймс Хекер, командувач ВПС США в Європі та Африці, минулого тижня заявив, що не очікує, що F-16 стануть для України переломним моментом. За його словами, підготовка ескадрилій F-16 до бойових дій може зайняти "чотири-п'ять років", пише AP News.

Хоча навчання українських пілотів уже почалося, прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив у неділю, що поки що це тільки уроки мови.

Підготовка українських пілотів — лише одна з проблем, пов'язаних з F-16. Також залишаються питання про те, хто здійснюватиме найважливіше технічне обслуговування літаків, постачання запасних частин, обслуговування злітно-посадкових смуг і захисних укриттів для літаків на землі, а також яку зброю Захід поставить на озброєння винищувачів.

Прес-секретар ВПС України Юрій Ігнат заявив, що F-16 допоможуть Україні "змінити хід подій" у війні.

"Перевага в повітрі — запорука успіху на землі", — сказав він, виступаючи по телебаченню.

Минулого тижня США оголосили про свою згоду на постачання Нідерландам і Данії літаків F-16. Це було необхідно, оскільки літаки виробляються в США.

У неділю Зеленський відвідав Нідерланди і разом із Рютте оглянув два сірих F-16, припаркованих в ангарі на голландській базі в місті Ейндховен на півдні країни. Він також відвідав авіабазу на півдні Данії, де українські пілоти проходитимуть навчання на літаках F-16.

Рютте не назвав кількість і терміни поставок, сказавши, що це залежить від того, як скоро будуть готові українські екіпажі та інфраструктура.

Зеленський почав свою поїздку в суботу у Швеції, де він попросив у прем'єр-міністра Ульфа Крістерссона шведські винищувачі Gripen. Швеція заявила, що дозволить українським льотчикам випробувати ці літаки, але не взяла на себе жодних зобов'язань щодо їхньої передачі.