ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна повернула собі морські бурові платформи біля Криму (ВІДЕО)

Велика Епоха
Головне управління розвідки МО України/Telegram

Українські війська відновили контроль над кількома газовими та нафтовими буровими платформами поблизу Криму, повідомило в понеділок Головне управління розвідки Міноборони України (ГУР).

У месенджері Telegram ГУР повідомило, що українські війська повернули собі бурові платформи, відомі як "Вишки Бойка", в результаті "унікальної операції".

Платформи були окуповані з 2015 року Росією, яка захопила і анексувала Крим у 2014 році, і використовувалися Москвою у військових цілях з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

"Для України відновлення контролю над вишками Бойка мало стратегічне значення і, як наслідок, Росія втратила можливість використовувати їх у військових цілях", — йдеться у відео, розміщеному ГУР у Telegram.

"Росія була позбавлена можливості повністю контролювати акваторію Чорного моря, і це робить Україну на багато кроків ближчою до повернення Криму", — йдеться в ньому.

Під час операції, за словами ГУР, відбулося зіткнення між українськими спецпризначенцями на катерах і російським винищувачем, який отримав пошкодження і був змушений відступити.

ГУР також захопила інші "цінні трофеї", такі як боєприпаси для гелікоптерів і радіолокаційну систему, яка може відстежувати рух кораблів у Чорному морі.

До того, як Росія захопила Кримський півострів, Україна видобувала значну частину свого природного газу на шельфі Чорного моря, забезпечуючи газом не лише Крим, але й материкові регіони України.