ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

iPhone 12 відповідає нормам радіації, заявила Apple у відповідь на претензії Франції (ВІДЕО)

Велика Епоха
Apple iPhone 12

У середу компанія Apple виступила на захист своєї моделі iPhone 12 після того, як французький наглядовий орган розпорядився призупинити її продажі, посилаючись на порушення встановлених Євросоюзом норм радіаційного опромінення.

Рішення французького відомства підвищило ймовірність введення нових заборон у Європі. Німецький мережевий регулятор BNetzA заявив, що може почати аналогічний розгляд і перебуває в тісному контакті з французькою владою, а іспанська група споживачів OCU закликала владу країни зупинити продажі iPhone 12.

У своїй заяві компанія Apple повідомила, що iPhone 12, випущений 2020 року, сертифікований кількома міжнародними організаціями як такий, що відповідає світовим стандартам радіації. Вона надала французькому агентству кілька результатів лабораторних досліджень Apple і сторонніх організацій, що підтверджують відповідність телефону вимогам.

У вівторок Національне агентство Франції з питань радіочастот (ANFR) зажадало від компанії Apple тимчасово зупинити продажі iPhone12 у Франції після того, як у результаті проведених тестів було встановлено, що питомий коефіцієнт поглинання телефону (SAR, показник швидкості поглинання радіочастотної енергії організмом від того чи іншого пристрою) перевищує допустимі норми.

Галузеві експерти заявили, що ризики відсутні, оскільки нормативні межі SAR встановлені вдесятеро нижчими від рівнів, на яких вчені виявили ознаки опіків або теплового удару.

Результати французьких досліджень можуть відрізнятися від даних інших регулювальних органів, оскільки ANFR оцінює випромінювання за методом, що передбачає прямий контакт шкіри, без проміжних текстильних шарів, між пристроєм і користувачем.

Джерело в уряді Франції також повідомило, що французький тест відрізняється від методу, використовуваного компанією Apple.

Перевірки смартфонів на випромінювання призвели до зупинки продажів у 42 країнах. Це перший випадок, коли подібний крок торкнувся компанії Apple.

Молодший міністр цифрової економіки Франції Жан-Ноель Барро сказав, що для усунення проблем з випромінюванням може бути достатньо оновити програмне забезпечення.

"Від Apple очікують відповіді протягом двох тижнів", — заявив він в інтерв'ю газеті Le Parisien у вівторок. "Якщо вони цього не зроблять, я готовий віддати наказ про відкликання всіх iPhone 12, що перебувають в обігу. Це правило однакове для всіх, включно з цифровими гігантами".

Тепер ANFR передасть свої висновки регуляторам в інших країнах-членах Європейського союзу. "З практичної точки зору це рішення може мати ефект снігової кулі", — сказав Барро.

"Процедура у Франції має спрямовуючу функцію для Європи загалом", — підкреслив німецький мережевий регулятор BNetzA, додавши, що він може почати аналогічний розгляд у Німеччині.