ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Австралії мітингують для ухвалення закону про корінне населення (ВІДЕО)

Велика Епоха
Прапор аборигенів. (Trevor Collens/AFP via Getty Images)

У неділю в Австралії відбулися багатотисячні мітинги на підтримку визнання корінного населення країни в конституції — пропозиції, за яку точиться боротьба напередодні референдуму, наміченого на наступний місяць.

Якщо цей захід буде схвалено 14 жовтня, він дасть змогу закріпити корінне населення в конституції та створити консультативний орган, який даватиме аборигенам і жителям островів Торресової протоки можливість брати участь у політиці.

Корінні жителі Австралії, що становлять 3,8% населення країни, стикаються з такими проблемами, як дискримінація, низькі показники в галузі охорони здоров'я та освіти, а також високий рівень позбавлення волі.

Однак, як показало опитування, проведене минулого тижня, пропозиція "Голос у парламенті" може зазнати поразки — це вже п'яте щомісячне опитування, в якому виборці виступають проти змін.

За даними групи Yes23, що організовує акції "Марш за "Так", на акції в Брісбені, третьому за величиною місті Австралії, взяло участь близько 20 000 осіб. Також заплановані мітинги в Сіднеї, Мельбурні, Перті, Гобарті, Канберрі, Дарвіні та Ньюкаслі.

Багато учасників були одягнені у футболки і тримали плакати з написом "Голосуйте за!", видно на кадрах австралійської телерадіомовної корпорації (ABC).

Більшість представників корінного населення виступають за проведення референдуму, проте дехто, наприклад, відомий учасник кампанії "Ні" Воррен Мандайн, вважають, що це відволікає від досягнення практичних і позитивних результатів і не дасть змоги повністю розв'язати проблеми, яких вони зазнають.

"Якщо ми зможемо зробити тільки три речі — підзвітність, робочі місця та освіту, — то ми вирішимо більшість наявних у нас проблем", — сказав Мандайн в інтерв'ю телеканалу ABC.

З моменту здобуття Австралією незалежності в 1901 році тільки вісім із 44 пропозицій щодо зміни конституції були схвалені.