ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Перші вантажні судна прибули тимчасовим коридором в Україну

Велика Епоха
Контейнеровоз Joseph Schulte під прапором Гонконгу виходить з морського порту в Одесі, Україна, 16 серпня 2023 року. ("Віцепрем'єр-міністр України Олександр Кубраков у Facebook")

У суботу в Україну прибули два вантажні судна, повідомила українська влада. Це перші судна, які скористалися тимчасовим коридором для заходу в порти Чорного моря і завантаження зерна для африканських і азіатських ринків. Про це повідомляє Reuters.

Минулого місяця Україна оголосила про створення "гуманітарного коридору" в Чорному морі, щоб звільнити судна, які застрягли в її портах від початку війни в лютому 2022 р., та обійти блокаду після того, як Росія відмовилася від угоди, що дає змогу експортувати зерно.

Наразі п'ять суден вийшли з порту Одеса, скориставшись коридором, який проходить західним узбережжям Чорного моря поблизу Румунії та Болгарії.

Адміністрація морських портів України у своєму повідомленні на Facebook повідомила, що в порт Чорноморськ прибули балкери "Resilient Africa" і "Aroyat". За словами віцепрем'єра Олександра Кубракова, вони мали навантажити майже 20 тис. тонн пшениці для Африки та Азії.

"Хоча ООН не має стосунку до пересування цих суден, ми вітаємо всі зусилля з відновлення нормальної торгівлі, особливо життєво важливими продовольчими товарами, які допомагають забезпечувати і стабілізувати світові продовольчі ринки", — заявив агентству Reuters представник ООН на умовах анонімності.

"Ми продовжуємо наші зусилля зі сприяння експорту сільськогосподарської продукції як з України, так і з Російської Федерації", — додав він.