ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Податок, який сплачують військовослужбовці, спрямують на виробництво зброї

Велика Епоха
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль (president.gov.ua)

Уряд України розробив законопроєкт, що дає змогу використовувати кошти, отримані від прибуткового податку, який сплачують військовослужбовці, для фінансування закупівель і виробництва озброєнь у воєнний час, повідомив у четвер прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

За прогнозами, цього року від цього податку, який нині надходить до місцевих бюджетів, а не до центрального, буде отримано понад 96 млрд гривень.

"Наші сили безпеки і оборони потребують додаткових ресурсів", — написав Шмигаль у Telegram.

У законі зазначено, що оподаткування доходів, отриманих військовими і поліцією, піде до спеціального фонду державного бюджету. Ресурси фонду розподіляються на закупівлю техніки та обладнання, а також на розробку і виготовлення продукції оборонно-промислового комплексу.

Як повідомив Денис Шмигаль, доходи місцевих бюджетів від прибуткового податку, який сплачують військовослужбовці, з моменту вторгнення РФ збільшилися у вісім разів.

За його словами, згідно із законопроектом, цього року до державного бюджету буде спрямовано 25,8 млрд гривень, а наступного — 93,7 млрд гривень.

Понад 200 млрд гривень, уже накопичених у місцевих бюджетах, залишаться в розпорядженні місцевої влади, а населені пункти, які відчувають брак коштів, отримають дотацію від держави, сказав він.