ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

TikTok оштрафований на 345 млн євро за проблеми з дитячими акаунтами

Велика Епоха
(ROSLAN RAHMAN/AFP via Getty Images)

У п'ятницю Європейський союз оштрафував соціальну мережу TikTok на 345 млн євро за порушення правил захисту даних (GDPR) під час обробки інформації, що стосується неповнолітніх.

Компанія TikTok Technology Limited повинна буде виплатити "адміністративні штрафи на загальну суму 345 млн євро" і привести свою діяльність у відповідність із вимогами GDPR упродовж трьох місяців, ідеться у пресрелізі Ірландської комісії із захисту даних (DPC), що діє від імені ЄС, пише Reuters.

У вересні 2021 р. DPC почала розслідування щодо дочірньої компанії китайського гіганта ByteDance, яка користується великою популярністю серед молоді та налічує 150 млн користувачів у США і 134 млн у країнах Європейського союзу. Порушення стосувалися періоду з 31 липня до 31 грудня 2020 року.

У своєму рішенні ірландський орган влади, зокрема, зазначив, що діти реєструвалися на платформі таким чином, що їхні облікові записи за замовчуванням визначалися як публічні.

Інші проблеми стосувалися режиму "сімейного зв'язку", який дає змогу прив'язати обліковий запис TikTok батька до облікового запису підлітка. Згідно з постановою, компанія не перевірила, чи дійсно пов'язаний користувач є батьком або опікуном.

Крім того, незважаючи на те, що платформа теоретично призначена для користувачів, старших за 13 років, ОЗПП вважає, що TikTok не врахувала належним чином ризики, на які наражаються молодші люди, яким усе ж вдалося створити обліковий запис.

Компанія TikTok "з повагою не згодна з рішенням, зокрема з розміром накладеного штрафу", — ідеться в заяві, надісланій в AFP.

"Критика з боку CPD стосується функцій і налаштувань, які було запроваджено три роки тому і які ми незабаром змінили", — заявили в компанії, вказавши, наприклад, що всі облікові записи осіб, які не досягли 16-річного віку, тепер за замовчуванням є приватними.

Компанія стверджує, що ретельно стежить за віком своїх користувачів, і заявляє, що тільки за перші три місяці 2023 року видалила близько 17 млн облікових записів по всьому світу, оскільки підозрювала, що вони належать особам, які не досягли 13-річного віку.

Це не перший випадок, коли TikTok штрафують за роботу з даними неповнолітніх: 2019 року соціальну мережу оштрафували на 5,7 млн дол. у США, 2021 року — на 750 тис. євро в Нідерландах, а у квітні минулого року — на 12,7 млн фунтів стерлінгів у Великій Британії за аналогічні правопорушення.