ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія висилає двох співробітників посольства США за зв'язки з Робертом Шоновим (ВІДЕО)

Велика Епоха
Посольство США в Москві, Росія, 13 лютого 2023 року. (REUTERS/Evgenia Novozhenina/File photo)

У четвер Росія заявила про висилку двох американських дипломатів. Їх звинувачують у зв'язках із російським громадянином Робертом Шоновим, заарештованим за "співпрацю на конфіденційній основі з іноземною державою".

Шонова підозрюють у тому, що він "збирав інформацію" про СВО. Раніше він був співробітником генконсульства США в Росії.

МЗС РФ заявило послу США Лінн Трейсі, що перший секретар посольства Джеффрі Сіллін і другий секретар Девід Бернстайн мають покинути Росію протягом семи днів.

Державний департамент США заявив, що висилка двох дипломатів є необґрунтованою, і попередив, що Вашингтон вживе відповідних заходів у відповідь.

"Ця неспровокована висилка нашого дипломатичного персоналу абсолютно необґрунтована, як і справа проти колишнього російського підрядника нашого посольства", — заявив журналістам офіційний представник Держдепартаменту Метью Міллер.

"Вкотре Росія віддала перевагу конфронтації та ескалації перед конструктивною дипломатичною взаємодією. Вона продовжує переслідувати співробітників нашого посольства, так само як і своїх власних громадян. Ми шкодуємо, що Росія пішла цим шляхом, і ви, звичайно, можете очікувати, що ми належним чином відреагуємо на їхні дії".

У серпні ФСБ Росії опублікувала відеозапис із зізнанням Шонова, в якому він каже, що Сіллін і Бернштейн просили його зібрати інформацію про військові дії Росії в Україні, анексію "нових територій", військову мобілізацію і президентські вибори 2024 року.

У відеозаписі Шонов каже, що йому було наказано збирати "негативну" інформацію з цих тем, шукати ознаки народного протесту і відображати їх у своїх звітах.