ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Перед землетрусом марокканці помітили в небі вогні синього кольору (ВІДЕО)

Велика Епоха
Ілюстрація. (LN_Photoart/Pixabay)

Дивні блакитні вогні були помічені в небі Марокко незадовго до землетрусу минулої п'ятниці.

Відеозаписи страшного землетрусу, що забрав понад 2850 життів, масово поширюються в соціальних мережах. Серед них є й інтригуючі знімки за мить до землетрусу. На них видно, що небо декілька разів осяяли блакитні спалахи.

Це не перший випадок, коли подібні вогні спостерігаються перед землетрусом або під час нього. У лютому минулого року в Туреччині перед землетрусом також було помічено спалах блакитного світла, повідомляє L'Indépendant. Те ж саме сталося в Мексиці 2017 року.

Можливо, йдеться про "сейсмічні вогні".  У доповіді, опублікованій 2014 року в журналі Seismological Research Letters, група з чотирьох північноамериканських дослідників припустила, що це явище може виникати, коли електричні заряди магматичних порід піднімаються на поверхню. Потім електрика іонізує атоми кисню в повітрі, що призводить до появи світла.

Однак Люсіль Брухат, аналітик із сейсмічних ризиків, яка давала інтерв'ю програмі "20 хвилин", заявила, що гіпотезу, висунуту в цьому дослідженні, "так і не було підтверджено іншими групами".

Яскраве "світло землетрусу" освітило небо над північним японським містом Сендай перед і під час потужного землетрусу магнітудою 7,3, що стався під водою біля узбережжя Фукусімив березні 2022 року.