ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Американська родина врятувала ферму, що майже виживала (ФОТО)

Велика Епоха
(Courtesy ofAvery Claire)
(Courtesy ofAvery Claire)

30-річна Ейвері Клер, виросла на сімейному ранчо, перш ніж переїхати на острів Джерсі, біля узбережжя Франції, де вона працювала у фінансовій сфері та зустріла свого чоловіка, 32-річного Марка. Одного дня їй зателефонував батько, Нідхем Меллорі, і повідомив, що продає ферму, на якій вона виросла. Ейвері не могла цього допустити.

«У США ми щодня втрачаємо близько 2 000 акрів сільськогосподарських угідь і ранчо, і я не хотіла, щоб наша сімейна ферма стала частиною цієї статистики», — розповіла вона в інтерв’ю The Epoch Times. Тож, щоб врятувати ранчо, вони з Марком прийняли доленосне рішення — переїхати до ЛаГранжа, штат Джорджія, у 2019 році. «Збереження сімейної ферми для наступних поколінь було нашим головним мотивом», — каже вона.

Але це було легше сказати, ніж зробити. Вони зіткнулися з великою кількістю проблем. Наприклад, її батько і дідусь були ковбоями, тому вона навчалася англійської верхової їзди та балету, але ці навички не зовсім підходили для розведення худоби.

(Л) Ейвері Клер маленькою дівчинкою зі своїм дідусем, батьком Нідема, позує верхи на коні; (П) Ейвері Клер. (Courtesy of Avery Claire)
(Л) Ейвері Клер маленькою дівчинкою зі своїм дідусем, батьком Нідема, позує верхи на коні; (П) Ейвері Клер. (Courtesy of Avery Claire)

З іншого боку, стадо її батька, яке в часи розквіту налічувало 500 голів, скоротилося до 80 голів (не враховуючи телят). Їм довелося б відновити стадо до стабільної кількості.

І навіть якби вони це зробили, бізнес був би збитковим. Меллорі почав розпродавати своє стадо, щоб покрити витрати, що, своєю чергою, ще більше занурило підприємство у кризу.

«Він був у тому віці, коли вже дуже важко продовжувати займатися повсякденною діяльністю, підприємство також більше не приносило прибутку».

Тож чи вдалося Ейвері та Марку змінити ситуацію та отримати прибуток? Так, але їм довелось змінити маркетингову модель сімейного ранчо.

По-перше, вони знову збільшили поголів’я стада. Це почалося з інвестицій у 2020 році: Вони купили велику рогату худобу у відомого селекціонера — спочатку 100 голів, потім ще 200, відновлюючи стадо.

«Ми змогли вивести ферму на новий рівень, оскільки взяли під контроль генетику корів», — каже вона. «Тоді ми змогли дійсно почати покращувати якість м’яса та ефективність худоби».

(Л) Ейвері Клер та її чоловік позують поруч зі скиртами сіна; (П) Теля дивиться на фотографа на тлі корів на фермі (Courtesy of Avery Claire)
(Л) Ейвері Клер та її чоловік позують поруч зі скиртами сіна; (П) Теля дивиться на фотографа на тлі корів на фермі (Courtesy of Avery Claire)

Проблема полягала в тому, що вони продовжували практику Меллорі продавати телят на комерційній основі. Посередники встановлювали ціну, витісняючи виробників з бізнесу.

«Ми продовжували прораховувати всі можливі варіанти, і навіть при поголів'ї в 300 голів в кращому випадку могли продати нашу худобу по 1000 доларів».

Якби вони не діяли рішуче, ферма ніколи б не окупилася. Тож подружжя намітили новий, технологічно підкований курс, про який ні Меллорі, ні попередні покоління навіть не мріяли.

«У серпні цього року ми розпочали прямий продаж яловичини. Це стало можливим завдяки Інтернету».

Сучасні технології дозволили Ейвері та Марку відмовитися від посередників — відгодівельних майданчиків та великих пакувальників — і продавати в роздріб, встановлюючи власні ціни. Для цього вони використали соціальні мережі, поділившись своєю історією в Instagram, та запустивши веб-сайт своєї нової компанії, Lily Hill Cattle.

(Л) Нідхем Меллорі; (П) Фото чорних корів породи Ангус на сімейній фермі (Courtesy of Avery Claire)
(Л) Нідхем Меллорі; (П) Фото чорних корів породи Ангус на сімейній фермі (Courtesy of Avery Claire)

Вони поєднали нове зі старим, застосувавши геніальні технології випасу, які Меллорі запровадив багато років тому. Наприклад, техніка «ротаційного випасу». Вона відрізняється від стандартного способу «безперервного випасу», коли худоба залишається на одній і тій же ділянці землі цілий рік і виснажує її. Марк та Ейвері мають понад 30 окремих пасовищ; вони переводять свою худобу з одного пасовища на інше протягом року.

«Ми можемо переробляти всі ці поживні речовини, тримаючи їх на пасовищі», — каже Ейвері. «Це імітує поведінку бізонів, які звикли щодня пересуватися пасовищами в пошуках корму».

«Ми також придбали пару коней, щоб почати повертатися до старого доброго способу ведення господарства», — каже вона. «Верхи на коні можна набагато краще доглядати худобу».

Після того, як подружжя взяло на себе відповідальність, вони збільшили стадо до 300 голів (не враховуючи телят) — переважно чорних ангусів з Вірджинії. Вони не прагнуть досягти попередніх 500 голів її батька, оскільки вважають, що знайшли «золоту середину», коли кількість худоби йде на користь пасовищу, і навпаки. Окрім того, що худоба удобрює пасовище своїм гноєм, вона ще й витоптує та аерує ґрунт, роблячи його більш родючим.

Нещодавно Ейвері розповіла The Epoch Times, що грудень став першим місяцем, коли вони отримали прибуток. «Це дійсно дало нам надію», — сказала вона, додавши, що хоча ферма ніколи не зробить їх багатими, але може покращити умови життя всієї сім'ї.

Вона сподівається, що їхній успіх надихне інших сімейних фермерів на продовження традиції, яка була передана їм у спадок.

За матеріалами The Epoch Times USA