ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ООН: хвилю мігрантів необхідно вивести з острова Лампедуза (ВІДЕО)

Велика Епоха
Мігранти чекають у порту на переправу на материк, на сицилійському острові Лампедуза, Італія, 15 вересня 2023 року. (REUTERS/Yara Nardi)

Агентство ООН у справах біженців у п'ятницю заявило про необхідність переселення тисяч мігрантів, які прибули за останні дні на італійський острів Лампедуза, зважаючи на обмеженість ресурсів.

Близько 7 000 мігрантів прибули на берег невеликого острова за два дні, що викликало прохання про допомогу з боку Італії.

Влада організувала кілька перевезень на більший острів Сицилія, щоб полегшити ситуацію, і Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) очікує, що ці заходи триватимуть найближчими днями.

"Вкрай важливо вивезти людей з острова, оскільки ресурси, які там є, дуже обмежені", — сказав речник УВКБ ООН Метью Солтмарш.

Солтмарш зазначив, що мігранти, які прибувають, травмовані, виснажені і потребують їжі, притулку та медичної допомоги.

За словами Салтмарша, важко визначити єдиний фактор, що стоїть за цим нещодавнім сплеском прибуття мігрантів на Лампедузу.

Спокійна морська обстановка, економічна і соціальна турбулентність у водах Середземного моря в Тунісі та Лівії, а також конфлікт у Судані — все це може бути причиною.

"Не можна покладати відповідальність за розміщення біженців на прифронтові країни, такі як Італія, які приймають перших прибулих, лише на них самих... Ми вважаємо, що зараз настав час для інших країн, інших держав, інших регіонів спробувати підтримати італійців і підтримати населення Лампедузи".

Солтмарш вважає, що європейські країни також повинні домовитися про те, як розподілити завдання з розселення визнаних біженців.

"У цьому випадку ми говоримо про біженців, тих людей, які мають право на притулок, яке є обґрунтованим і підтвердженим, і які мають право, згідно з міжнародним правом, залишитися в країні", — сказав він.

Лампедуза з населенням трохи більше 6 000 осіб розташована в Середземному морі поблизу Тунісу, Мальти і Сицилії і є першим портом для багатьох мігрантів, які прагнуть потрапити до Європейського Союзу.