ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Група українських дітей прибула до Білорусі з окупованих територій

Велика Епоха
Дівчинка повернулася в Україну до рідних, Київ, 8 квітня 2023 року. (Valentyn Ogirenko/Reuters)

Білоруські державні ЗМІ повідомили, що у вівторок до Білорусі прибули 48 дітей із населених пунктів, захоплених Росією.

Група дітей прибула з окупованих територій Донецької, Луганської та Запорізької областей. Серед них є діти з міст, захоплених у 2022 році, повідомляє AP News.

На фотографіях, опублікованих білоруським державним інформаційним агентством "Белта", діти зображені з державним прапором Білорусі поряд зі співробітниками міліції та ОМОНу.

Вивезення дітей з України було організовано білоруською благодійною організацією, підтримуваною президентом Олександром Лукашенком, яка раніше вже організовувала програми оздоровлення українських дітей у Білорусі.

"Президент, незважаючи на зовнішній тиск, сказав, що цей важливий гуманітарний проєкт має бути продовжено", — заявив в інтерв'ю державному інформаційному агентству "Белта" керівник благодійної організації Олексій Талай.

"Весь білоруський народ, — сказав він, — хоче допомогти "дітям із напівзруйнованих міст і селищ на нових територіях Росії".

Незрозуміло, чи є ці діти сиротами, або їх вилучили в батьків за згодою чи без згоди, оскільки білоруська влада не надала жодних подробиць про них. Білоруські офіційні особи раніше спростовували твердження про те, що Білорусь сприяла незаконному вивезенню дітей з України.

У червні білоруські опозиціонери передали Міжнародному кримінальному суду матеріали, які свідчать про те, що понад 2100 українських дітей щонайменше з 15 окупованих Росією міст України було насильно вивезено до Білорусі за згодою Лукашенка.

Павло Латушка, колишній міністр культури Білорусі, сподівається, що ці матеріали спонукають МКС видати ордер на арешт Лукашенка, як це було зроблено щодо президента Росії Володимира Путіна.

"Ми бачимо дедалі більше й більше доказів, пов'язаних із незаконною передачею українських дітей до Білорусі, і це триватиме доти, доки міжнародні організації не відреагують і не зупинять Мінськ", — сказав Латушка в інтерв'ю The Associated Press.