ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Вірмени Карабаху вимагають обіцянок перед здачею зброї Азербайджану (ВІДЕО)

Велика Епоха
Протестувальник поруч зі співробітниками правоохоронних органів (Youtube/скриншот)

Етнічні вірмени в Нагірному Карабасі потребують гарантій безпеки, перш ніж здавати зброю, заявив радник їхнього лідера в четвер. За день до цього Азербайджан оголосив, що повернув цей регіон під свій контроль.

У середу в Єревані тисячі демонстрантів засудили нездатність свого уряду захистити Карабах.

Вірменська влада Карабаху звинуватила Азербайджан у порушенні режиму припинення вогню, погодженого в середу після того, як блискавичний наступ азербайджанських військ змусив сепаратистів погодитися на роззброєння.

Міністерство оборони Баку заявило, що його війська не порушували перемир'я. Перестрілка і суперечливі версії свідчать про можливість подальшого кровопролиття, незважаючи на досягнуту 24 години тому угоду, яка, за словами Азербайджану, відновила його суверенітет над Карабахом після 35-річного конфлікту.

Відповідаючи на запитання Reuters про відмову від зброї, радник лідера етнічних вірмен Нагірного Карабаху Давид Бабаян сказав, що його народ не може бути покинутий напризволяще, тому насамперед необхідні гарантії безпеки.

Азербайджан відкидає звинувачення в етнічних чистках і заявляє, що прагне до плавної "реінтеграції" етнічного вірменського і християнського населення регіону. За словами айзербайджанських лідерів, вони задовольнять прохання надати Карабаху паливо і гуманітарну допомогу після фактичної блокади протягом останніх дев'яти місяців.

Росія, яка має в регіоні миротворців, не стала перешкоджати наступу Азербайджану, що викликало образу у багатьох вірмен, які вважають Москву своїм союзником.

Інформаційне агентство "Інтерфакс" процитувало слова прессекретаря Кремля Дмитра Пєскова про те, що Москва вважає питання про приналежність Карабаху вирішеним.