ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Мусульманку в Індонезії ув’язнили за богохульство: після молитви вона з’їла свинину і це виклала в TikTok (ВІДЕО)

Велика Епоха
Невідомий родич обіймає Ліну Лутфіаваті (в центрі) після суду в Палембангу, Південна Суматра, Індонезія, у вівторок, 19 вересня 2023 року. Суд засудив її до двох років ув'язнення за те, що вона прочитала мусульманську молитву, а потім з'їла свинину на відео в TikTok. (AP Photo/Mohammad Fadli)

Суд в Індонезії визнав жінку винною у розпалюванні релігійної ворожнечі і засудив її до двох років ув'язнення за те, що вона прочитала мусульманську молитву, а потім з'їла свинину, яка вважається забороненою в ісламі, на відео в TikTok.

У вівторок судді суду Палембанга в провінції Південна Суматра на острові Суматра також зобов'язали Ліну Лутфіаваті виплатити штраф у розмірі 250 мільйонів рупій (16 262 долари США) у своєму вироку у справі про богохульство.

Лутфіаваті, яка також відома як Ліна Мукерджі і вважає себе мусульманкою, вимовила коротку фразу молитви, що перекладається як "в ім'я Бога", перед тим як з'їсти хрустку свинячу шкурку на відео, яке було опубліковане в березні і отримало широке розповсюдження.

Після того, як вона постала перед судом за звинуваченням у богохульстві, вона висловила жаль і попросила вибачення у своєму пості в соціальних мережах минулого місяця. Вона вибачилася ще раз після винесення вироку у вівторок.

"Я здивована. Я вибачалася багато разів. Насправді я знаю, що була неправа, але я не очікувала, що вирок буде два роки", — сказала Лутфіаваті після суду.

Індонезія є найбільшою країною світу з мусульманською більшістю населення, а споживання свинини вважається "харамом", тобто забороненим в ісламі.

Звинувачення в розпалюванні ненависті до релігійної групи є частиною законів про богохульство, які, на думку індонезійських критиків, використовуються для обмеження свободи вираження поглядів.

"Те, що відбувається з Ліною, не дивно, попри обіцянки уряду" захищати свободу вираження поглядів, — сказав Усман Хамід, виконавчий директор Amnesty International в Індонезії. За його словами, закони також використовуються для переслідування релігійних меншин.

У 2017 році губернатор Джакарти Басукі "Ахок" Тджахаджа Пурнама, християнин, був ув'язнений на два роки після того, як його визнали винним у богохульстві за цитування вірша з Корану під час передвиборчої промови.

У 2018 році індонезійський суд засудив етнічну китаянку Мейліану, яка поскаржилася на шумну мечеть, до 18 місяців ув'язнення за богохульство.