ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

З китайського ринку «витекло» 188 мільярдів доларів (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Понад сто вісімдесят мільярдів доларів. Саме стільки грошей витекло з китайського фондового ринку з 2022 року. Це прискорює розрив Китаю із Заходом та знижує вагу Пекіна серед інвесторів.

180 мільярдів доларів — це значне зменшення на цілих 17%. Такі цифри наводить Bloomberg на основі даних Центробанку КНР.

Лише в серпні з Китаю витекли рекордні 12 мільярдів доларів у вигляді іноземних інвестицій.

Це відбувається на тлі спаду китайської економіки, поглиблення кризи в секторі нерухомості та зростання напруженості у відносинах із Заходом.

У серпні рівень безробіття серед молоді Китаю досяг рекордної позначки — 21 відсоток. Після цього китайська влада перестала його оновлювати, побоюючись зіпсувати репутацію країни як центру світової промисловості.

Скупчення освічених та безробітних молодих людей у великих містах може стати викликом для влади, адже багато років вона зміцнювала свою легітимність завдяки економічному зростанню. Тепер цей метод втрачає свою силу.

Провінційні влади КНР також у скрутному становищі. У них скінчилися гроші. Борги перевищують п'ять трильйонів доларів. Багато провінцій опинилися на межі дефолту.

Тяжка ситуація складається й для освіченої еліти Китаю. Криза в житловому секторі, конкуренція у сфері освіти, зростання витрат на виховання дітей не дають змоги підтримувати колишній рівень життя.

І в найближчий рік ніхто з них не очікує, що ситуація поліпшиться.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube