ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна підписала близько 20 угод про співпрацю для виробництва зброї (ВІДЕО)

Велика Епоха
(GENYA SAVILOV/AFP via Getty Images)

Президент України Володимир Зеленський заявив у суботу, що хоче перетворити оборонну промисловість країни на "великий військовий центр", співпрацюючи із західними виробниками.

Уряд запросив на форум понад 250 міжнародних виробників, щоб обговорити можливості для створення і ремонту зброї в Україні.

"Україна перебуває в такій фазі оборонного марафону, коли дуже важливо, критично важливо йти вперед, не відступаючи. Результати з передової потрібні щодня", — сказав Зеленський.

"Ми зацікавлені в локалізації виробництва обладнання, необхідного для нашої оборони, і кожної з тих передових оборонних систем, які використовуються нашими солдатами, даючи Україні сьогодні найкращі результати на фронті", — повідомив він на форумі в Києві.

Як найближчі пріоритети Зеленський назвав протиповітряну оборону і розмінування. Україна також має намір збільшити виробництво ракет, безпілотників і артилерійських боєприпасів.

На форумі були присутні керівники компаній-виробників зброї з понад 30 країн. Деякі з них заявили, що їхні запаси швидко вичерпуються, і їм насилу вдається знайти поставки, щоб наростити виробництво для задоволення попиту з боку України.

Розширення вітчизняного оборонного виробництва також розглядається як стимул для розвитку економіки, яка минулого року скоротилася приблизно на третину через війну.

Кілька провідних західних виробників, таких як німецький збройовий гігант Rheinmetall і британська компанія BAE Systems, уже оголосили про свої плани щодо об'єднання з українськими виробниками.

За даними Міністерства закордонних справ, українські виробники підписали близько 20 угод з іноземними партнерами про спільне виробництво, обмін технологіями або постачання комплектуючих для створення безпілотників, бронетехніки та боєприпасів. У повідомленні інформація про компанії не наводиться.

"Це буде взаємовигідне партнерство. Я думаю, що зараз вдалий час і місце для створення великого військового центру", — сказав Зеленський під час окремої зустрічі з американськими, британськими, чеськими, німецькими, французькими, шведськими та турецькими виробниками зброї.