ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Німеччина профінансує рятувальників мігрантів попри невдоволення Італії (ВІДЕО)

Велика Епоха
Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. (Ina Fassbender/ AFP via Getty Images)

Берлін найближчим часом виділить допомогу благодійним групам, які допомагають мігрантам у Середземному морі, заявила в четвер міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.

Різке збільшення кількості мігрантів призвело до розбіжностей у Європі щодо некомерційних організацій, які проводять операції з порятунку в морі.

Раніше цього тижня прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні надіслала канцлеру Німеччини Олафу Шольцу листа, в якому висловила здивування з приводу фінансування груп допомоги мігрантам.

Бербок заявила, що її уряд лобіює на рівні ЄС створення нової європейської місії з порятунку на морі.

"Поки її немає, цивільні морські рятувальники в Середземному морі виконують завдання з порятунку життів", — сказала вона.

"Ніхто не веде війну проти неурядових організацій, ми лише говоримо, що вони не можуть... діяти як свого роду магніт для залучення нелегальних мігрантів", — заявив міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні.

Уряд Італії наразі проводить жорстку лінію щодо імміграції, зіткнувшись із різким збільшенням кількості прибуваючих із Північної Африки.

Раніше цього тижня заступник лідера правлячої в Італії партії "Ліга" Андреа Кріппа провів паралелі з нацизмом, критикуючи уряд Берліна, і назвав його підтримку некомерційних організацій спробою дестабілізувати адміністрацію Риму.

Якщо "80 років тому німецький уряд вирішив вторгнутися в (інші) держави за допомогою армії", то тепер він "фінансує вторгнення підпільних організацій" у країни, де правлять неугодні йому уряди, заявив Кріппа в інтерв'ю сайту Affaritaliani.