ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Фінансування Німеччиною порятунку мігрантів у морі викликало критику Італії (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Німецький план фінансування благодійних організацій, які допомагають мігрантам у Середземному морі, створює труднощі для Італії, заявив у неділю міністр оборони Гвідо Крозетто. У цей час Рим намагається запровадити більш жорсткі заходи, щоб зупинити потік мігрантів, які прибувають із моря.

Слідом за повідомленнями італійських ЗМІ представник Міністерства закордонних справ Німеччини заявив у п'ятницю, що Берлін реалізує парламентську програму фінансової підтримки як цивільних рятувальних операцій на морі, так і проектів на суші.

"Ми отримали кілька заявок на фінансування. У двох випадках розгляд заявок уже завершено", — сказав представник міністерства в інтерв'ю агентству Reuters, зазначивши, що обсяг фінансування становить від 400 тис. до 800 тис. євро для кожного проекту.

Італієць Крозетто заявив в інтерв'ю газеті La Stampa, що Рим розцінює дії Німеччини як "дуже серйозні", додавши, що його уряд замість цього має намір боротися з контрабандистами, яких, за його словами, слід розглядати як "міжнародних злочинців".

"Берлін робить вигляд, що не розуміє, що тим самим створює труднощі для країни, яка теоретично має бути другом", — сказав Кросетто, високопоставлений член партії "Брати Італії" прем'єр-міністра Джорджії Мелоні.

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що порятунок людей на морі є "юридичним, гуманітарним і моральним обов'язком".

За останніми даними міністерства внутрішніх справ, цього року до Італії на човнах дісталося понад 132 000 мігрантів проти приблизно 69 000 за аналогічний період 2022 року.

У суботу благодійна організація SOS Humanity заявила, що отримає від уряду Німеччини близько 790 тис. євро.

Цього тижня Італія, яка займає жорстку позицію щодо нелегальної імміграції, заявила, що збільшить кількість центрів утримання мігрантів перед їхньою можливою репатріацією і подовжить термін їхнього утримання під вартою.

Уряд також ухвалив, що мігранти повинні будуть платити за те, щоб уникнути утримання під вартою на час розгляду їхнього прохання про захист, що викликало різку критику з боку правозахисних груп.