ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Російські хакери шукають докази воєнних злочинів, заявив Юрій Щиголь (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Російські шпигуни використовують хакерів для атаки на комп'ютерні системи правоохоронних органів України з метою виявлення доказів, пов'язаних із військовими злочинами РФ. Про це повідомив у п'ятницю агентству Reuters керівник служби кіберзахисту України.

За словами Юрія Щиголя, голови Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації (ДССЗЗІ), хакери активізували кампанії з вторгнення до комп'ютерних систем Генеральної прокуратури України та відомств, що займаються документуванням воєнних злочинів.

"Відбулася зміна напрямку: від об'єктів енергетики до правоохоронних органів, які раніше не так часто ставали об'єктами атак", — сказав Юрій Щиголь. "Це зміщення в бік судів, прокуратури та правоохоронних органів свідчить про те, що хакери збирають докази російських військових злочинів на Україні".

Шпигунська діяльність буде відзначена в майбутньому звіті, який має бути опублікований у понеділок.

У звіті, з копією якого ознайомилося агентство Reuters, ідеться про те, що хакери також намагалися зібрати інформацію про російських громадян, заарештованих в Україні, з метою "допомогти цим особам уникнути судового переслідування і перевезти їх назад до Росії".

"Виявлені нами групи, які займаються цією діяльністю, входять до складу російських спецслужб ГРУ і ФСБ", — сказав Щиголь.

Щиголь відмовився повідомити, які саме підрозділи зазнали хакерської атаки, пославшись на міркування безпеки. За його словами, російські хакери насамперед атакують державні органи і намагаються отримати доступ до їхніх серверів електронної пошти.

Його відомство має у своєму розпорядженні докази того, що російські хакери отримують доступ до приватних камер відеоспостереження на території України, щоб відстежувати результати ударів ракет дальнього радіусу дії та безпілотників.

"Ми задокументували кілька спроб отримати доступ до відеокамер поблизу об'єктів, які вони атакували, і до систем, що надають інформацію про стабільність роботи енергетичної мережі", — заявив Щиголь.

"Ви повинні розуміти, що кібервійна не закінчиться навіть після того, як Україна здобуде перемогу на полі бою", — додав він.