ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія назвала рішення Вірменії приєднатися до Римського статуту "вкрай ворожим"

Велика Епоха
(Фото з файлу AA)

Речник Кремля Дмитро Пєсков у четвер назвав "вкрай ворожим" рішення Вірменії приєднатися до Римського статуту — кроку, який приведе її під юрисдикцію трибуналу, що базується в Гаазі.

"Вірменія — суверенна держава, і ми, безумовно, сподіваємося, що такі рішення не вплинуть негативно на наші двосторонні відносини, тому що мова йде про статут, який ми не визнаємо, ми не є його стороною. Але ці рішення вкрай ворожі для нас", — сказав Пєсков на пресконференції в Москві.

Він сказав, що Вірменія добре знає про ордер Міжнародного кримінального суду на арешт президента Росії Володимира Путіна на підставі Римського статуту, але все ж вирішила приєднатися до нього.

За його словами, вірменська сторона представила Росії пояснення свого рішення і проєкт документа, який міг би врегулювати розбіжності.

Окремо Єгіше Кіракосян, представник Вірменії з міжнародно-правових питань, заявив, що Єреван запропонував Росії підписати двосторонню угоду для правового вирішення питання.

"Ми запропонували Росії укласти двосторонню угоду, щоб, якщо Вірменія ратифікує Римський статут, побоювання Росії були розвіяні", — сказав він.

Коментуючи останні події в Карабасі, де Азербайджан завершив антитерористичну операцію і оголосив про припинення вогню, Пєсков сказав, що Росія уважно стежить за подіями, в тому числі за гуманітарною ситуацією.

"Наші миротворці продовжують надавати допомогу людям. Багато хто висловлює бажання переїхати на територію Вірменії. Бажаючим надається підтримка", — сказав він.

Росія найбільше стурбована гуманітарним аспектом, і важливо, щоб людям були забезпечені нормальні умови, сказав Пєсков.

Відповідаючи на запитання про зауваження віцепрем'єр-міністра Росії Антона Силуанова про необхідність збільшення оборонного бюджету, Пєсков сказав, що "це абсолютно необхідно".

"Очевидно, що таке збільшення необхідне, абсолютно необхідне, тому що ми живемо в стані гібридної війни, яка проти нас розв'язана, ми продовжуємо "спеціальну військову операцію", і це вимагає великих витрат", — сказав він.