ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США запровадили нові обмеження проти компаній, що постачають деталі РФ

Велика Епоха
Президент України Володимир Зеленський і президент США Джо Байден (Drew Angerer/Getty Images)

Адміністрація президента США Джо Байдена в понеділок ввела нові торговельні обмеження щодо 11 китайських і 5 російських компаній. Деякі з них були звинувачені в постачанні компонентів для безпілотників, які використовує РФ у війні проти України, пише Reuters.

Міністерство торгівлі, яке контролює експортну політику, внесло до "чорного списку" 28 компаній. Дев'ять із них, включно з китайською Asia Pacific Links Ltd. і російською SMT-iLogic, імовірно брали участь у схемі постачання деталей для безпілотників ГРУ Росії.

Розслідування, проведене торік агентством Reuters і російським ЗМІ iStories спільно з лондонським аналітичним центром Royal United Services Institute, що займається питаннями оборони, виявило логістичний ланцюжок, що охоплює весь світ і закінчується на виробничій лінії безпілотника "Орлан" у Спеціальному технологічному центрі в Санкт-Петербурзі.

Під час розслідування було встановлено, що гонконгський експортер Asia Pacific Links Ltd. є одним із найважливіших постачальників безпілотників для російської програми. Ця компанія, а також компанія-імпортер SMT iLogic стали об'єктом попереднього раунду американських санкцій у травні цього року.

За даними Міністерства торгівлі, ще шість китайських компаній були включені до списку за те, що вони нібито закуповували для Iran Aircraft Manufacturing Company аерокосмічні деталі. Такі деталі використовуються для виробництва безпілотників, які Іран застосовує для атак на нафтові танкери на Близькому Сході, а Росія — для атак на Україну.