ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Фотографу вдалося зняти морського бога Посейдона під час шторму (ФОТО)

Велика Епоха
(Courtesy of Mathieu Rivrin via Mathieu Rivrin Photographies)

Французький фотограф, який захоплюється океаном, зробив дивовижну фотографію штормових хвиль, на якій, здається, зображено обличчя Посейдона в короні, що виринає з глибини.

Колишній інженер Матьє Ріврін, якому 34 роки, працює фотографом і живе в місцевості Ландерно, що у департаменті Фіністер у Бретані, на північному заході Франції. У січні у Фіністері було оголошено штормове попередження через багатоденний буревій. Фотограф дочекався свого часу, а потім вирушив фотографувати океан.

Врешті-решт йому вдалося зняти морського бога в захоплюючому зіткненні з бурхливими хвилями.

«Я прибув туди близько 12 години дня, був відлив, і хвилі дійсно були великими, але після обіду прилив посилювався», — розповів пан Ріврін в інтерв’ю The Epoch Times. «Близько 18:00 настала ніч, а хвилі стали вражаючими. Була ціла серія морських сплесків тривалістю від 10 до 15 хвилин, які набували певних форм. Вони були величезні».

(Courtesy of Mathieu Rivrin via Mathieu Rivrin Photographies)
(Courtesy of Mathieu Rivrin via Mathieu Rivrin Photographies)

Коли морські хвилі розбивалися об портовий хвилеріз Лесконіль, що захищає порт і його судна, одна хвиля, більша за решту, помітно виділялася.

«Лише коли я повернувся додому, я побачив це зображення і обличчя у хвилі», — сказав пан Ріврін, який зазвичай не дає назв своїм роботам.

Однак, побачивши фото, знайшлися люди, які наполегливо просили назвати його «Посейдоном».

«Я не знаю, чи назвав би я його «Посейдоном» сам, але оскільки громадськість захопилася ним, стало логічним дати йому таку назву», — сказав він.

Шлях пана Рівріна від інженерії до фотографії розпочався 10 років тому, коли він сфотографував комаху на компактну камеру в саду своїх бабусі та дідуся в Бретані.

(Courtesy of Mathieu Rivrin via Mathieu Rivrin Photographies)
(Courtesy of Mathieu Rivrin via Mathieu Rivrin Photographies)

Сьогодні він ділить свою пейзажну фотографію на три основні теми: зима, хвилі та шторми. Пан Ріврін часто виділяє різницю між штормами і хвилями, оскільки бувають шторми без хвиль і навпаки.

Розмірковуючи про своє бажання зафіксувати хвилі в Бретані, пан Ріврін сказав, що море завжди приваблювало його.

«Я виріс з батьком, який був моряком… з фотографією маяка під час шторму над моїм ліжком», — сказав він. «Одного дня я захотів побачити маяк на власні очі, поїхавши туди фотографувати разом з іншими митцями».

«Оф-Фіністер — це найбільша концентрація маяків у Європі. … Кожен маяк має свою історію, пов’язану з одним або кількома доглядачами маяка. Це історії, які я читав, коли був маленьким».

У 2016 році пан Ріврін фотографував під час шторму Ружиця маяки Жумент і Тевеннек з гелікоптера.

«Я пристосовуюсь до погодних умов», — каже він. «Я не планую конкретне місце; це буревій визначає, куди я піду».

Під час цих зйомок пан Ріврін намагається залишатися в безпеці, але все одно любить робити знімки з краю води, оскільки це дозволяє йому показати всю висоту хвилі.

«Добре знаючи місцевість, мені вдається потрапити туди, куди дістатися важко», — каже він. «Я бував мокрий від хвиль, але мене ніколи не змивало».

Іноді його об'єкти зйомки знаходяться на відстані понад 2 кілометри від берега. Якщо він правильно обирає час для зйомки і робить гарну композицію, то, за його словами, ретушувати доводиться рідко.

«Я ніколи не використовую спалах; як тільки зображення стає сірим, воно мене не цікавить», — каже він. «Але зображення Посейдона змусило мене трохи змінити свою думку».

(Courtesy of Mathieu Rivrin via Mathieu Rivrin Photographies)

Захоплення світових ЗМІ океанською фотографією змінило звичні схеми гри для пана Рівріна та його колег.

«Кілька років тому на узбережжі нас було максимум два-три фотографи, які знімали шторми та хвилі», — розповів він в інтерв’ю The Epoch Times. «Зараз це стало надзвичайно популярним. Мені дуже приємно бачити людей, які замість того, щоб сидіти вдома під час шторму і вітру, виходять подивитися на це видовище на узбережжі».

«Я пишаюся тим, що можу ділитися своїми фотографіями і викликати у людей бажання прийти і подивитися на ці пейзажі, чи то шторм, чи то бірюзові води».

(Courtesy of Mathieu Rivrin via Mathieu Rivrin Photographies)
(Courtesy of Mathieu Rivrin via Mathieu Rivrin Photographies)