ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Столтенберг поспілкувався із Зеленським про додаткові засоби ППО (ВІДЕО)

Велика Епоха
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг і президент України Володимир Зеленський на початку зустрічі в Києві, Україна, 28 вересня 2023 р. (Пресслужба президента України через AP)

Генеральний секретар НАТО зустрівся з президентом України в четвер. Володимир Зеленський повідомив, що Єнс Столтенберг погодився докласти зусиль до постачання додаткових систем ППО для захисту енергетичної інфраструктури України.

"Перед обличчям таких інтенсивних атак проти українців, проти наших міст, наших портів, які мають вирішальне значення для глобальної продовольчої безпеки, нам потрібна відповідна інтенсивність тиску на Росію та посилення нашої протиповітряної оборони", — сказав Зеленський.

Столтенберг повідомив, що НАТО має контракти на постачання Україні боєприпасів на 2,4 млрд євро, включно зі 155-мм снарядами для гаубиць, протитанковими керованими ракетами і танковими боєприпасами.

"Чим сильнішою стає Україна, тим ближче ми підходимо до припинення російської агресії", — сказав Столтенберг. "Росія може скласти зброю і закінчити війну вже сьогодні. В України такої можливості немає. Капітуляція України не означає миру. Вона означатиме жорстоку російську окупацію. Мир за будь-яку ціну — це не мир взагалі".

Столтенберг у четвер знову заявив, що майбутнє України — у трансатлантичному військовому союзі.

Також у четвер із Зеленським зустрівся міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню для обговорення подальших поставок озброєнь. Крім того, міністр оборони Великої Британії пообіцяв надати Україні додаткові боєприпаси.

За день до цього РФ звинуватила західних союзників України у сприянні плануванню ракетного удару по штаб-квартирі Чорноморського флоту в Криму.

У середу офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова заявила, що напад на штаб Чорноморського флоту в Криму було скоординовано за допомогою американських і британських спецслужб, а також що свою роль зіграли супутники і розвідувальні літаки НАТО.