ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Дівчинка з Техасу побудувала чарівний будиночок на дереві для осиротілої білки. ФОТОрепортаж

Велика Епоха
(Courtesy of Keith Morgan)

Дівчинка з Техасу, яка взяла під свою опіку осиротілу білку, побудувала для неї крихітний будиночок на дереві у стилі свого улюбленого ресторану «Whataburger», завдяки чому ця подія стала дуже відомою в інтернеті.

14-річна Райлі Морган, яка незабаром стане першокурсницею, живе у Вікторії, штат Техас, зі своєю близнючкою Грейсі та їхніми батьками. Одного разу, йдучи з дому до машини, сім’я побачила, що їхня кішка щось роздивляється на вулиці.

«У неї було двоє білченят», — розповів The Epoch Times батько, 42-річний Кіт Морган, вчитель середньої школи. «Звичайно, дівчатка такі: “О ні!” Вони відштовхнули котика, думаючи, що білки впали з дерева, тож поклали їх назад. Вони були досить маленькими, тому ми не спускали з них очей, а через кілька хвилин побачили, що вони знову лежать на землі».

Будиночок білки Дейла на дереві (Courtesy of Keith Morgan)

Побоюючись, що на них накинуться інші собаки чи коти, пан Морган і його доньки зібрали білок і занесли їх у будинок. Вони помітили матір на вулиці; її збила машина.

Райлі та Грейсі помістили білченят у собачу будку і годували їх харчовими добавками для домашніх тварин. На жаль, одна білка не вижила.

«Це розривало серце, — сказав пан Морган, — але бачити, як окупається їхня важка праця, як вони піклуються про це маленьке білченя, — це, безумовно, було приємно бачити як батьку».

Райлі з білкою Дейлом. (Courtesy of Keith Morgan)
Кіт Морган і білка Дейл. (Courtesy of Keith Morgan)

Близнюки назвали білку, що вижила, Дейлом, і Райлі взяла на себе місію виходжувати її до повного одужання.

«Райлі любителька тварин у нашому домі», — розповідає пан Морган. «Доходило до того, що вона відкривала його клітку, а він прибігав до неї, сідав їй на коліна і грався з нею. Вона подумала: «Можливо, він виросте достатньо великим, щоб бігати по двору».

Згодом Дейл почав досліджувати двір і лазити по деревах. Вночі він повертався спати до будки. Зрештою, Райлі залишила двері будки відчиненими; Дейл отримав свободу, але вирішив залишитися. Саме тоді Райлі вирішила, що йому потрібен дім, яким можна пишатися.

Пан Морган сказав: «Райлі — великий шанувальник Whataburger, тому ми подумали, що зробимо тут маленький ресторан Whataburger. Мені подобається працювати з деревом і робити маленькі вироби. ... Я завжди намагаюся знайти те, що ми з доньками можемо робити разом».

Райлі та її батько витратили два дні, щоб розробити проєкт, пофарбувати та зібрати будиночок Дейла на дереві. Вони покликали білку до нової домівки й поклали всередину їжу, щоб заохотити користуватися нею. Відвідувачі будинку Морганів були в захваті, коли бачили білку в будиночку з гамбургера, а деякі щасливчики мали змогу погодувати її з рук.

Пані Морган з Дейлом. (Courtesy of Keith Morgan)

«Одного разу пішов дощ... і Райлі така: „Гей, він у себе вдома, ховається від дощу!“. Вона була дуже схвильована, побачивши, як він використовував його в той день», — розповів пан Морган, який поділився історією Дейла на фан-сторінці Whataburger і отримав масовий відгук.

За його словами, це було «просто щось, що вибухнуло, і я не очікував цього».

Дейл протримався близько року. На момент написання цієї статті минуло близько п’яти місяців відтоді, як Моргани бачили його востаннє.

«Ми бачилися з ним щодня, а потім щотижня, щомісяця. Тепер ми виходимо на вулицю, і будь-яку білку, яку бачимо, кличемо, намагаємося дати їй їжу і сподіваємося, що це Дейл», — сказав пан Морган. «Як би не було сумно Райлі бачити, що Дейл не приходить так часто, вона відчувала, що це те, чого вона прагнула досягти; допомогти йому стати достатньо сильним, щоб мати можливість виходити на вулицю самостійно».

(Courtesy of Keith Morgan)

Однак, за словами пана Моргана, Райлі все ще любить піклуватися про тварин. Якось маленькій пташці знадобилася допомога, тож Райлі швидко побігла туди, щоб переконатися, що з нею все гаразд. Пташка не дуже добре літала, тому вона посадила її на дерево і «сподівалася на краще».

«У неї безумовно добре серце до тварин», — сказав він.

Пристрасть Райлі до тварин передалася і її родині. Одного разу, копаючи на задньому дворі, пан Морган виявив цілу зграю кроленят, які вибігли на подвір’я. Сім’я взяла їх до себе.

На одній з їхніх улюблених сімейних фотографій, зробленій на Великдень, кожен тримає врятованого кролика. Грейсі тримає Дейла.

Сім’я Морганів. (Courtesy of Keith Morgan)