ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кількість загиблих після теракту в Пакистані зросла до 59 осіб (ВІДЕО)

Велика Епоха
(REUTERS)

Кількість загиблих унаслідок вибуху біля мечеті в Пакистані зросла до 59 осіб. Уряд пообіцяв знайти винних і звинуватив у причетності індійську розвідку.

У п'ятницю вибух прогримів біля мечеті міста Мастунг у південній провінції Белуджистан. Терорист привів у дію вибухівку поруч із поліцейським автомобілем, на якому зібралися люди для участі в ході на честь дня народження пророка Мухаммеда.

Пакистанські офіційні особи вже давно стверджують, що Індія спонсорує насильницькі угруповання в Пакистані, але Індія завжди заперечувала ці твердження.

"До теракту причетна RAW", — заявив міністр внутрішніх справ Сарфараз Бугті, маючи на увазі індійську розвідувальну службу Research & Analysis Wing (RAW).

Представник департаменту охорони здоров'я Белуджистану Васім Баіг повідомив, що від п'ятниці в лікарнях померли ще семеро людей, і додав, що ще більше пацієнтів залишаються в критичному стані.

Унаслідок другого теракту, скоєного в п'ятницю в мечеті на півночі провінції Хайбер-Пахтунхва, загинули щонайменше 5 осіб. У суботу поліція подала рапорт про початок розслідування і повідомила, що відправила на аналіз ДНК терориста-смертника.

Жодне з угруповань не взяло на себе відповідальність за обидва теракти. Різке зростання кількості нападів бойовиків у західних провінціях Пакистану кинуло тінь на підготовку до виборів і громадську агітацію напередодні січневого загальнонаціонального голосування, однак дотепер напади в основному були спрямовані проти сил безпеки.

Пакистанські таліби (ТТП), відповідальні за деякі з найкривавіших терактів у Пакистані від моменту створення угруповання в 2007 р., заперечують свою причетність до вибухів, що сталися в п'ятницю.