ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Південна Корея провела перший за десятиліття великомасштабний військовий парад (ВІДЕО)

Велика Епоха
Південна Корея провела перший за десятиліття великомасштабний військовий парад (ВІДЕО)

Південна Корея у вівторок провела свій перший військовий парад за останнє десятиліття, продемонструвавши свій передовий арсенал в умовах різкого погіршення відносин з ядерною Північною Кореєю.

Пхеньян регулярно влаштовує величезні військові паради, але такі заходи в Сеулі традиційно проводяться кожні п'ять років з нагоди Дня збройних сил Південної Кореї.

Останній парад відбувся у 2013 році. П'ять років потому тодішній президент Мун Чже Ін вирішив провести святкову церемонію замість військового заходу, що відповідає його примирливому підходу до Північної Кореї.

У мокрий від дощу день близько 6700 військових пройшли маршем через центр Сеула, підбадьорені натовпом з парасольками, які розмахували південнокорейськими прапорами.

Їх супроводжували 340 одиниць військової техніки, в тому числі повітряні і морські дрони, танки і ракети.

Льотний показ південнокорейських військових літаків, в тому числі винищувачів-невидимок F-35 американського виробництва, був скасований через погані погодні умови.

Президент Південної Кореї Юн Сок Йол спостерігав за парадом з трибуни, аплодуючи військам, які проходили повз нього.

"Щоб продемонструвати міцний фундамент" альянсу Сеула з Вашингтоном, близько 300 американських військовослужбовців також взяли участь у параді.

Юн, який був обраний минулого року, зблизив Південну Корею зі Сполученими Штатами, і давні союзники посилили оборонне співробітництво - в тому числі масштабні навчання — для протидії зростаючим загрозам з боку Північної Кореї.

Під час церемонії з нагоди Дня збройних сил на авіабазі на південь від Сеула Юн привітав розширення оборонних зв'язків між США і Південною Кореєю.

"Візуально провокаційний жест
Попри міжнародні санкції, Північна Корея цього року провела серію випробувань зброї, включаючи запуск міжконтинентальних балістичних ракет (МБР).

Лише цього року Пхеньян провів три військові паради, демонструючи широкий спектр техніки, в тому числі найбільші МБР "Хвасон-17".

Південна Корея є великим експортером зброї, але давня внутрішня політика забороняє їй продавати зброю країнам, що перебувають в активному конфлікті — таким, як Україна.

Таким чином, Південна Корея опирається закликам постачати зброю безпосередньо Києву, попри те, що засуджує російське вторгнення.

Однак будь-яка угода, яка передбачає продаж Північною Кореєю зброї Росії для використання в конфлікті, може змусити Південну Корею переглянути свою позицію щодо України, кажуть експерти.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube