ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Іспанія попросила призупинити дипломатичні відносини з Ізраїлем

Велика Епоха
Anadolu Agency

Виконуюча обов'язки міністра соціальних прав Іспанії в середу закликала уряд призупинити дипломатичні відносини з Ізраїлем через "спланований геноцид" палестинського народу, пише Anadolu Agency. 

Заява Іоне Беларра пролунала напередодні зустрічі високого рівня в Мадриді в рамках головування Іспанії в ЄС.

"Сьогодні я звернулася до нашого партнера (в уряді), Соціалістичної партії (PSOE), з проханням, щоб ми більш серйозно поставилися до боротьби з цим спланованим геноцидом, який здійснює Ізраїль проти палестинського народу. Для цього я вважаю, що ми повинні терміново призупинити дипломатичні відносини з державою Ізраїль", − заявила Беларра журналістам.

"Крім того, ми повинні сприяти дебатам на європейському рівні, щоб застосувати зразкові економічні санкції проти тих, хто несе політичну відповідальність за цей геноцид", − додала вона.

Підкресливши, що багато санкцій було накладено на Росію через війну в Україні, вона сказала: "Я думаю, що ми занадто довго зволікаємо із застосуванням цих санкцій проти Ізраїлю, (прем'єр-міністра Беньяміна) Нетаньягу, а також його міністра оборони і решти політично відповідальних осіб, які вирішили застосувати колективне покарання до палестинців".

"Я наполягаю на тому, що колективне покарання, яке здійснюється, включаючи масовані бомбардування цивільного населення, відключення води, електроенергії, є явним порушенням міжнародного гуманітарного права".

Вона також закликала до запровадження ембарго на постачання зброї: "Ми також потребуємо негайного ембарго на постачання зброї. Європа може і повинна діяти самостійно і шукати миру".

Права Народна партія розкритикувала висловлювання Беларри, звинувативши її в антисемітизмі.

За даними Міністерства охорони здоров'я Гази, щонайменше 471 людина загинула і ще 342 отримали поранення в результаті ізраїльського авіаудару по баптистській лікарні Аль-Ахлі в Газі пізно ввечері у вівторок. Ізраїль, однак, заперечує свою відповідальність за повітряний наліт.

Газа вже переживає важку гуманітарну кризу: там немає електрики, закінчуються запаси води, їжі, палива і медикаментів.

Конфлікт розпочався 7 жовтня, коли ХАМАС розпочав операцію "Потоп Аль-Акса" − багатопланову раптову атаку, що включала шквал ракетних обстрілів і проникнення на територію Ізраїлю по суші, морю і повітрю. За його словами, це вторгнення було здійснено у відповідь на штурм мечеті Аль-Акса і зростаюче насильство з боку ізраїльських поселенців.

Після цього ізраїльські військові розпочали операцію "Залізні мечі" проти об'єктів ХАМАС у секторі Газа.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав до "негайного гуманітарного припинення вогню", щоб полегшити "епічні людські страждання".

Щонайменше 3478 палестинців були вбиті в результаті ізраїльських атак на Газу, в той час як в Ізраїлі ця цифра становить понад 1400 осіб.