ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Новий землетрус сколихнув захід Афганістану за тиждень після руйнувань у тому ж регіоні (ВІДЕО)

Велика Епоха
Пораненим надають допомогу після землетрусу в провінції Герат на заході Афганістану, 15 жовтня 2023 р. (MSF Afghanistan via AP)

Землетрус магнітудою 6,3 стався в неділю на заході Афганістану, трохи більше ніж за тиждень після того, як унаслідок сильних землетрусів і повторних поштовхів загинули тисячі людей, а цілі села зрівняло із землею.

За даними Геологічної служби США, епіцентр останнього землетрусу був приблизно за 34 км від столиці провінції Герат і на глибині 8 км.

Як повідомляє організація Save the Children, четверо людей загинули, а в лікарню потрапили 153 поранених. У районі Рабат Сангі, де проживають белуджі, зруйновано кілька сіл.

42-річний житель міста Герат Саєд Казім Рафікі сказав, що ніколи раніше не бачив таких руйнувань. Рафікі та інші жителі міста прямували до лікарні, щоб здати необхідну кров.

Представники Талібану заявили, що внаслідок попередніх землетрусів по всій провінції загинуло понад 2 000 осіб. Епіцентр знаходився в районі Зенда Джан, де було найбільше жертв і руйнувань.

Перший землетрус, численні афтершоки та другий землетрус магнітудою 6,3 у середу зрівняли села із землею, зруйнувавши сотні глинобитних будинків. Зруйнувалися школи, поліклініки та інші сільські будівлі.