ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Щонайменше одна людина загинула від урагану "Лідія" в Мексиці (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Ураган "Лідія", що обрушився на тихоокеанське узбережжя Мексики наприкінці вівторка, приніс потужний вітер і зливи, внаслідок чого загинула щонайменше одна людина. У міру просування вглиб країни шторм ослаб до другої категорії.

Ураган налетів на невелике пляжне містечко Лас Пенітас незадовго до 18:00 (00:00 GMT), ставши штормом 4-ї категорії.

Влада штату Наяріт повідомила, що одна людина загинула через падіння дерева на мікроавтобус на північ від великого туристичного центру Пуерто-Вальярта.

У Пуерто-Вальярті жителі забили вікна і тягали з пляжу мішки з піском, щоб зміцнити загородження на вітринах магазинів, а аеропорт заявив, що буде зачинено до 8-ї години ранку (14:00 GMT) у середу.

До вечора вулиці міста спорожніли; сильний вітер гнав воду по засадженій пальмами набережній і стрясав будівлі.

На відеозаписах із соціальних мереж видно, що сильний дощ іде аж до міста Гвадалахара, розташованого всередині країни. Повідомлялося про повалені дерева, які заблокували дороги, і річки, що загрожують вийти з берегів.

"Я закликаю людей, які живуть між штатами Наяріт і Халіско, особливо в Баія-де-Бандерас, Пуерто-Вальярте і Томатлані, вжити запобіжних заходів", — заявив президент Андрес Мануель Лопес Обрадор у соціальній мережі X, закликавши людей триматися подалі від низинних місць, річок і схилів.

Попередження про ураган діє від портового міста Мансанільо (штат Коліма) до Сан-Бласа (штат Наяріт), а тропічний шторм може поширитися аж до штату Мічоакан.

За даними НГК, розташованого в Маямі, "Лідія" має швидко ослабнути, проходячи над височинами в західно-центральній частині Мексики.

ЗМІ також повідомляють, що в штаті Герреро, розташованому на південь від нього, тропічний шторм "Макс", що вийшов на сушу в понеділок, призвів до загибелі двох людей.