ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сотні корінних жителів помолилися про дощ у місті Ла-Пас в Болівії (ВІДЕО)

Велика Епоха
Жінки корінного населення моляться про дощ біля греблі Інкачака в Інкачаку на околиці Ла-Паса, Болівія, 6 жовтня 2023 року. (REUTERS/Claudia Morales)

У п'ятницю під палючим сонцем понад триста болівійців вийшли на запорошену рівнину біля греблі Інкачака, що височіє над містом Ла-Пас, щоб помолитися про дощ і припинення сильної посухи, повідомляє Reuters.

Десять водосховищ, що постачають Ла-Пас (одне з найбільших міст країни з населенням близько 2,2 млн осіб), мають запас води лише на 135 днів, попередила державна водна компанія Болівії EPSAS.

Взявши в руки парасольки, щоб сховатися від спеки, жінки в традиційних капелюхах і квітчастих спідницях йшли поруч із молодими людьми, що грали на барабанах і флейтах. Опинившись на місці, вони встали на коліна і почали молитися мовами аймара, кечуа та іспанською, із заплющеними очима і піднятими до неба руками.

"Ми прийшли на вершину, щоб попросити дощу", — сказала Сусана Ларута, член місцевої євангелічної християнської церкви.

Без істотних опадів запаси води у високогірному місті будуть вичерпані вже в лютому. Сезон дощів має розпочатися в грудні, але останні прогнози не вселяють оптимізму. За словами представників національного метеорологічного агентства, через погодне явище, відоме як Ель-Ніньо, очікуються лише мізерні дощі.

"Саме тому ми зібралися тут, щоб об'єднатися в молитві і звернутися до Бога, щоб дощ пролився на землю", — сказав Бернардо Ведіа, місцевий методистський єпископ.