ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Оттава розсекретить список колишніх пособників Гітлера (ВІДЕО)

Велика Епоха
(The Canadian Press/Sean Kilpatrick)

Прем'єр-міністр Джастін Трюдо заявив у середу, що його адміністрація розглядає можливість розсекречення списку підозрюваних колишніх нацистських колабораціоністів, які іммігрували до Канади після Другої світової війни.

Його коментарі стали наслідком дипломатичної помилки, коли під час нещодавнього візиту президента України Володимира Зеленського до Оттави парламент публічно вшанував українського ветерана, який під час війни воював на боці нацистів.

У 1986 році незалежне розслідування розглянуло твердження про те, що понад 800 нацистських військових злочинців пробралися в країну, але їхні імена були приховані.

"Ми подбали про те, щоб у нас були високопоставлені державні службовці, які дуже ретельно вивчають це питання, в тому числі копаються в архівах", ─ сказав Трюдо в середу.

"Вони нададуть рекомендації відповідним міністрам", ─ додав він.

Єврейські групи, в тому числі "Бнай Бріт" і Центр друзів Симона Візенталя, наполягали на оприлюдненні звіту.

Джагміт Сінгх, лідер невеликої фракції в парламенті, яка підтримує ліберальний уряд Трюдо, що складається з ліберальної меншості, заявив, що він підтримує розсекречення записів.

Інші, однак, підняли питання, пов'язані з суворим канадським законодавством про конфіденційність, і попередили про роз'ятрювання старих ран.

Це сталося після візиту Зеленського у вересні, коли спікер Палати представників Ентоні Рота привітав літнього українського іммігранта зі свого округу як героя, чим викликав бурхливі овації.

Рота подав у відставку після того, як стало відомо, що ветеран служив у військовій частині, пов'язаній з нацистами.