ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США передадуть Україні зброю, вилучену в Ірану

Велика Епоха
Вантаж сучасних озброєнь і компонентів озброєнь, вилучений під час морської операції з перехоплення в районі операцій П'ятого флоту США 9 лютого 2020 року. (Фото ВМС США, зроблене спеціалістом зі зв'язків з громадськістю 2-го класу Майклом Леманом (Michael H. Lehman))

США передадуть Україні тисячі захоплених іранських одиниць зброї та боєприпасів, що може допомогти полегшити деякі з критичних проблем, з якими стикаються українські військові, які очікують більше грошей і обладнання від США та їхніх союзників, заявили американські офіційні особи.

Центральне командування США вже передало українським збройним силам понад мільйон захоплених іранських боєприпасів, про що воно оголосило в середу. Передача відбулася в понеділок, йдеться в пресрелізі Центрального командування.

Адміністрація Байдена місяцями зважувала, як легально передати захоплену зброю, яка зберігається на об'єктах Центрального командування збройних сил США по всьому Близькому Сходу, українцям.

За останній рік ВМС США вилучили тисячі іранських штурмових гвинтівок і понад мільйон боєприпасів із суден, які Іран використовував для доставки зброї до Ємену. Захоплення, які часто проводяться спільно з силами регіональних партнерів, спрямовані на невеликі судна без громадянства на маршрутах, які історично використовувалися для контрабанди зброї хуситам в Ємені.