ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Півсотні загиблих у селі Гроза внаслідок атаки російською ракетою "Іскандер" (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У сільському кафе і магазині на сході України загинув щонайменше 51 мирний житель, що стало однією з найбільш смертоносних атак під час війни за останні місяці.

Рятувальники шукали тих, хто вижив, у руїнах єдиного кафе в селі Гроза. Частини тіл були розкидані по сусідньому дитячому майданчику, який сильно постраждав від удару. Мобільні телефони збирали і складали в сусідньому дворі. Час від часу на них намагалися додзвонитися, і розбиті екрани освітлювалися.

Дмитро Нечволот розповів The Associated Press, що він шукав свого 60-річного батька, який був присутнім на поминках за солдатом із Грози, перепохованим після того, як його особистість було встановлено за ДНК.

Повідомляють, що в кафе на поминки прийшло приблизно 60 осіб, включно з дітьми. За попередньою інформацією, удар було завдано ракетою "Іскандер".

Прес-секретар Білого дому Карін Жан-П'єр заявила, що ця атака демонструє, чому Сполучені Штати роблять усе можливе, "щоб допомогти хороброму народу України боротися за свою свободу, боротися за свою демократію".

Зеленський, який бере участь у саміті близько 50 європейських лідерів в Іспанії, назвав ракетний удар "очевидно жорстоким російським злочином" і "абсолютно навмисним терористичним актом".

"Цей і подібні до нього теракти потрібні Росії тільки для одного: щоб зробити свою геноцидну агресію новою нормою для всього світу", — йдеться в заяві Зеленського, опублікованій на його Telegram-каналі. "Зараз ми говоримо з європейськими лідерами, зокрема, про зміцнення нашої протиповітряної оборони, зміцнення наших солдатів, про те, щоб дати нашій країні захист від терору. І ми будемо відповідати терористам".

Село Гро́за, населення якого до війни становило близько 500 осіб, розташоване в Куп'янському районі Харківської області. Воно було окуповане на початку повномасштабного вторгнення, а потім відвойоване ЗСУ у вересні 2022 року. Село розташоване всього за 30 кілометрів на захід від Куп'янська, де зосереджені основні військові сили РФ.

Зеленський відвідав цей район у вівторок, щоб зустрітися з військовослужбовцями та оглянути обладнання, поставлене Заходом.