ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Байден закликав лідерів інших країн продовжувати надавати підтримку Україні (ВІДЕО)

Велика Епоха
Прессекретар Ради національної безпеки Джон Кірбі під час пресбрифінгу в Білому домі, 3 жовтня 2023 року, у Вашингтоні. (AP Photo/Evan Vucci)

У вівторок президент США Джо Байден зібрав представників інших світових держав для координації дій щодо України. Телефонна розмова, організована Сполученими Штатами, до якої долучилися ключові союзники в Європі, а також лідери Канади та Японії, відбулася за три дні після підписання закону, що не передбачає виділення мільярдів Україні.

Усі країни, які брали участь у розмові, підкреслили, що їхня підтримка України залишається незмінною, повідомляє Білий дім.

У вівторок адміністрація жорстко попередила Конгрес про те, що не можна допустити зриву поставок допомоги.

"Час нам не друг", — заявив Джон Кірбі, прес-секретар Ради національної безпеки при Білому домі.

За словами Кірбі, поточного траншу схваленої Конгресом США допомоги вистачить на те, щоб допомогти Україні ще на "кілька тижнів" або "кілька місяців", хоча точна оцінка залежатиме від поточної бойової обстановки.

У суботу Байден підписав законопроєкт про фінансування діяльності уряду США до середини листопада, в якому не були враховані мільярди додаткових коштів для Києва, запитані Байденом наприкінці серпня.

Президент і лідери демократів у Конгресі після голосування підкреслили, що вони очікували від спікера Палати представників Кевіна Маккарті виконання його публічних зобов'язань щодо надання допомоги Україні.

Байден натякнув, що в нього була домовленість із Маккарті про надання допомоги Україні після того, як уряд буде профінансовано, хоча спікер заперечує, що це так, а Білий дім відмовився прокоментувати висловлювання президента.

У Польщі президент Анджей Дуда після розмови сказав, що Байден запевнив групу в незмінній підтримці України з боку США.

"Усі взяли слово. Головною темою була Україна, ситуація в Україні", — сказав Дуда на пресконференції в польському місті Кельце. "Президент Джо Байден почав із того, що розповів нам про ситуацію в США і про те, якою є реальна політична ситуація навколо України. Він запевнив нас, що є підтримка для продовження допомоги Україні (насамперед, військової допомоги). Він сказав, що доб'ється цієї підтримки в Конгресі".

За словами Дуди, Байден запевнив лідерів у тому, що підтримка України в Конгресі США набагато ширша, ніж про це пишуть ЗМІ. За його словами, Байден закликав учасників зустрічі продовжувати надавати підтримку Україні.

Кірбі повідомив, що інші лідери не були стурбовані тим, чи припинять США підтримувати Україну: "Вони розуміють, що відбувається на Капітолійському пагорбі", — сказав він.

У той час як Білий дім наводив аргументи на користь продовження допомоги Україні, законодавці та військові ветерани зібралися біля будівлі Капітолію США, щоб виступити з власним закликом до продовження фінансування. Багато хто стверджував, що припинення американської допомоги Україні призведе до того, що Росія та інші суперники почнуть втручатися в інші демократичні країни-союзники і втягнуть американські війська в прямий конфлікт.