ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Понад 100 амазонських дельфінів знайдено мертвими, винні спека та посуха (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Туші 120 річкових дельфінів були знайдені в притоці річки Амазонки з минулого тижня за обставин, які, як підозрюють експерти, були спричинені сильною посухою та спекою.

На думку дослідників, низький рівень води в річці під час сильної посухи призвів до того, що вода на окремих ділянках нагрілася до нестерпних для дельфінів температур. Тисячі риб загинули останнім часом на річках Амазонки через нестачу кисню у воді.

Річкові дельфіни Амазонки, багато з яких мають яскраве рожеве забарвлення, є унікальним прісноводним видом, що мешкає лише в річках Південної Америки і є одним з небагатьох видів прісноводних дельфінів, що залишилися у світі. Повільний репродуктивний цикл робить їхні популяції особливо вразливими до загроз.

Серед смороду від дельфінів, що розкладаються, біологи та інші експерти в білому індивідуальному захисному одязі і масках працювали в понеділок, щоб провести розтин кожної туші, щоб визначити причину смерті.

Вчені не знають з повною впевненістю, що саме посуха і спека винні у різкому зростанні смертності дельфінів. Вони працюють над тим, щоб виключити інші причини, такі як бактеріальна інфекція, яка могла вбити дельфінів в озері, утвореному річкою Тефе перед її впадінням в Амазонку.

Щонайменше 70 тіл дельфінів спливли на поверхню в четвер, коли температура води в озері Тефе сягнула 39 градусів за Цельсієм, що більш ніж на 10 градусів вище, ніж в середньому для цієї пори року.

Температура води впала на кілька днів, але в неділю знову піднялася до 37°C, кажуть стурбовані експерти.

Екологічні активісти звинувачують у незвичних умовах зміну клімату, яка робить посухи і спеку більш імовірними. Роль глобального потепління в нинішній посушливій погоді в Амазонії незрозуміла, оскільки на неї впливають й інші фактори, такі як Ель-Ніньйо.

"За останній тиждень ми задокументували 120 трупів", ─ каже Міріам Мармонтель, дослідниця екологічного інституту Мамірауа, який займається дослідженням басейну річки Солімойнс у середній течії.

За її словами, приблизно вісім з кожних 10 туш належать рожевим дельфінам, яких у Бразилії називають "ботос", що може становити 10% від їхньої оцінювальної популяції в озері Тефе.

"Ботос" і сірий річковий дельфін під назвою "тукусі" занесені до червоного списку видів, що перебувають під загрозою зникнення, Міжнародного союзу охорони природи

"10% ─ це дуже високий відсоток втрат, і ймовірність того, що він збільшиться, може загрожувати виживанню цього виду в озері Тефе", ─ каже Мармонтель.

Бразильський Інститут збереження біорізноманіття ім. Чіко Мендеса направив ветеринарів і експертів з водних ссавців на порятунок дельфінів, які ще живі в озері, але їх не можна переміщати в прохолодніші річкові води, поки дослідники не виключать бактеріологічну причину загибелі.