ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай: імператорські ворота храму Лін'їнь відкрили для Башара Асада (ФОТО)

Велика Епоха
Відвідування Асадом храму Лін'їнь.

Центральні ворота історичного храму Лін'їнь у Ханчжоу (провінція Чжецзян) мають залишатися зачиненими, крім одного випадку. Храм, вік якого становить 1700 років, відкриває свої головні ворота тільки для імператорів, а імператорів у Китаї вже немає. Востаннє головну браму храму Лін'їнь було відчинено для імператора Кансі з династії Цін, який правив із 1661 до 1722 року.

Можливо, хтось скаже, що в Китаї сьогодні є імператор, і звуть його Сі Цзіньпін. Місцеві буддисти в Ханчжоу повідомили Bitter Winter ("Гірка зима"), що ходять чутки про те, що, оскільки він відвідає місто для відкриття 19-х Азійських ігор, ворота відчинять, щоб Сі міг увійти до храму Лін'їнь і запалити пахощі. Але цього не сталося.

Натомість було розстелено величезну червону доріжку й відкрито головні ворота для зустрічі президента Сирії Башара Асада та його дружини, які також прибули в місто для участі в урочистому відкритті 19-х Азійських ігор і зустрічі з Сі. Асада вітали настоятель монастиря, який є місцевим сановником контрольованої урядом Китайської буддійської асоціації, та радісні ченці.

Офіційних знімків Асада, який проходить червоною доріжкою і входить у головні ворота храму, не було опубліковано.

"Це величезний скандал, — сказав один із місцевих буддистів. Асад не імператор і навіть не буддист. Очевидно, що натовп складався з найнятих статистів, а не зі справжніх прихильників буддизму. Деякі з них навіть торкалися до дружини Асада й робили зовсім не буддійські компліменти про те, яка вона красива".

Асад — це не просто іноземний лідер, який має красиву дружину. Його вважають військовим злочинцем, відповідальним за злочини проти людяності під час громадянської війни в Сирії, включно з винищенням і бомбардуванням мирного населення, тортурами, зґвалтуванням урядовими військами та позасудовими стратами. Те, що настоятель храму Лін'їнь та інші керівники Китайської буддійської асоціації вітали такого тирана і називали його "людиною миру", — це дійсно величезний скандал.

За матеріалами BITTER WINTER