ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Лже-Панчен-лама закликає тибетців беззаперечно підкорятися Сі Цзіньпіну

Велика Епоха
Лже-Панчен-лама головує на симпозіумі, організованому тибетським відділенням Китайської буддійської асоціації, контрольованої КПК, Лхаса, літо 2023 року. (Weibo)

Іноді фотографія варта тисячі слів. Коли ми дивимося на фотографію вище, нас одразу ж вражають червоні прапори та гігантський портрет Сі Цзіньпіна. Це абсолютно нормально для всіх заходів, організованих Комуністичною партією Китаю (КПК). Що менш нормально, так це присутність тибетських ченців і головування лже-Панчен-лами.

У тибетській буддійській традиції Гелуг Панчен-лама є другою за значущістю фігурою після Далай-лами. Десятий Панчен-лама помер 1989 року. Усьому світові відомо, що справжній 11-й Панчен-лама, Гедхун Чок'ї Ньїма, був викрадений КПК у віці шести років 1995 року, одразу після того, як його визнав Далай-лама. Він став наймолодшим в'язнем сумління у світі. Якщо він живий, як стверджує КПК, то його нинішнє місцеперебування невідоме.

Викравши справжнього 11-го Панчен-ламу, КПК взялася за створення власного фальшивого 11-го Панчен-лами, яким стала тибетська дитина, що здобула освіту в Пекіні, Г'яінкаін Норбу. Нині псевдо-Панчен-лама є також віцепрезидентом контрольованої КПК Китайської буддійської асоціації та членом Постійного комітету Національного комітету Китайської народної політичної консультативної конференції.

Єдине відоме зображення справжнього 11-го Панчен-лами (ліворуч) і фальшивого 11-го Панчен-лами.

Незважаючи на те, що більшість тибетських буддистів зневажають і навіть висміюють лже-Панчен-ламу, він відіграє корисну роль для КПК. Він подорожує Китаєм і світом як фальшивий представник тибетського буддизму, обмовляє Далай-ламу і стверджує, що тибетці користуються релігійною свободою.

Лже-Панчен-ламі набагато важче в Тибеті, де буддисти чудово розуміють його гру. Але він не зупиняється. Нещодавно Китайська буддійська асоціація опублікувала ілюстрований звіт про його пропагандистську діяльність у Тибеті влітку цього року.

Г'яінкаін Норбу головував на різних конференціях, подібних до тієї, що зображена на опублікованій нами фотографії, візуальні атрибути якої відразу ж прояснюють, про що йдеться. Нам розповідають, що він об'їздив Лхасу та інші райони Тибету, щоб "сприяти адаптації тибетського буддизму до соціалістичного суспільства і нової ери соціалізму з китайською специфікою". Він наполягав на тому, що "тибетська буддійська спільнота повинна ретельно вивчати й втілювати в життя дух 20-го Всекитайського з'їзду партії".

Лже-Панчен-лама під час свого пропагандистського турне по Тибету влітку цього року. (Weibo)

Його послання було зосереджене на "встановленні статусу товариша Сі Цзіньпіна як ядра ЦК партії і всієї партії" і встановленні керівної ролі "Думки Сі Цзіньпіна про соціалізм з китайською специфікою для нової епохи".

Тибетці вкотре зрозуміли, що псевдо-Панчен-лама — всього лише роз'їзний торговець комуністичною ідеологією з "Сі Цзіньпінським мисленням".

За матеріалами BITTER WINTER